Nestle İBM(Food Trust) Blockchain’den Çok Memnun

29.01.2019
49
A+
A-
Nestle İBM(Food Trust) Blockchain’den Çok Memnun

İsviçre’den dev gıda perakende şirketi Nestle, Unilever ve Walmart gibi IBM’le güçlerini birleştirerek, blok zincirini ürünlerinde kullanmak için önemli güçleri olan IBM Food Trust girişiminin 2019’da çok büyümeye başladığını belirtti.

Rapor, girişimin, yıl içinde tedarikçiler ve perakendeciler arasında yeni üyeler kurmaya hazır olduğunu onayladı. Nestle’nin dijital dönüşüm yöneticisi Benjamin Dubois, IBM Food Trust blok zincirinin “tüketici talebini” karşıladığını ve günümüz piyasasında daha fazla şeffaflık ve güvenin gerekli olduğunu bildirdi.

Blockle teknolojisinin sektör şirketleri için önemli bir avantaj getirebileceğine karar verdiğinden ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek daha iyi ürünler talep ettiklerini bildiğinden, Nestle geçen yıldan bu yana girişimle ilgileniyor.

IBM Food Trust’ın temel amacı, şirketlere, gıdalarının kirlenmesine neden olabilecek sorunları ve nihayetinde geri kazanımları belirleme konusunda daha fazla güç vermektir. Örneğin, bir yiyeceği daha iyi izleyerek bir şirket, yiyeceği kirletebilecek salgınları kolayca izleyebilir.

Teknolojinin kullanılmasıyla şirketler, ürünlerini, gıdaların hasat edildiği zamandan tüketicinin aldığı zamana kadar gerekli olan tüm adımlar boyunca izleyebiliyordu. Bu, hem perakendecilere hem de tüketicilere, faydalı olabilecek ürünlerin tarihi hakkında bir bilgi havuzu sağlayacaktır.

Ekinler, işlenmesi, nakliyesi ve hatta etiketlenmesi ile ilgili bilgiler blok zincirine taşınabilir ve kolayca izlenebilir. Mevcut sistemler bunu yapamıyor veya ürünleri takip etmek için günler sürebilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.