Kanada’lı Versa Bank’tan Kripto Paralar İçin Dijital Kasa

29.01.2019
133
A+
A-
Kanada’lı Versa Bank’tan Kripto Paralar İçin Dijital Kasa

Kripto Para ve blockchain teknolojisi, tüccarlar ve yatırımcılar için, kurumsal yatırımcılar için bile giderek daha popüler hale geldi. Bununla birlikte, geleneksel bankacılık sistemi hala kripto para birimlerini ana ekonomi için tehlikeli olarak görmektedir. Ancak bu, yakın zamanda kripto para birimi için takip edilemez “dijital kasanın” başlatılması üzerine çalıştığını açıklayan bir Kanada bankası için geçerli değildir.

Resmi basın bültenine göre, dün yayınlanan Kanadalı finans kuruluşlarından biri olan VersaBank, bu Kanada bankasının kripto para birimini depolamak için bir “dijital güvenlik kasası” olan VersaVault’u başlatmaya çalışıyor. Banka temsilcileri, beta test aşamasını tamamladıklarını ve VersaVault‘un son versiyonunu yayınlamaya yakın olduklarını söylediler.

VersaBank ilk duyuruyu Şubat 2018’de yaptı. O zamanlar Kanada bankası, insanların kriptolarını güvenli bir şekilde saklayabilecekleri kripto para birimi için bir “dijital kasa” geliştirmek için çalıştıklarını açıkladı. Şimdi, proje beta test aşamasını tamamladı.


Kanada Bankası, VersaBank, Kripto Para İçin Taranamayan “Dijital Kasayı” Piyasaya Sürüyor

VersaBank ve VersaVault Başkanı ve CEO’su David Taylor, “Pek çoğu dijital güvenlik kasası için fikirler ve planlar düşünürken, biz onu tasarladık ve inşa ettik, şimdi de türünün ilk hizmetini satıyoruz” dedi. Taylor, “VersaVault şimdi kripto para cinsinden borsalara ve kripto yatırım fonlarına hizmet vermeye başlayacak” dedi.

Bu hareketle, nispeten bilinmeyen Kanadalı banka VersaBank, yeni müşterileri kripto para birimi dünyasından çekmeyi umuyor. Gerçekten de kripto para birimi için “dijital kasası” bankanın temsilcileri dediği kadar iyi olursa, o zaman bir ana bankacılık kurumundan gelen kripto depolaması için heyecan verici ve benzersiz bir çözüm olacaktır.

Şimdilik, kripto para birimi depolama çözümleri, Xapo tarafından sunulan ve İsviçre kasalarında fiziksel depolama sağlayan hizmetler gibi kripto endüstrisindeki girişimlere dayanmaktadır.

kriptopara