Nevada Bill Üniform Standartlarına İlişkin Blockchain ve Kripto Destekcilerinden Geri Dönüş Görüyor

17.03.2019
71
A+
A-
Nevada Bill  Üniform Standartlarına İlişkin Blockchain ve Kripto Destekcilerinden Geri Dönüş Görüyor

Nevada’da, Devlet Senatosu Salı günü Yargı Komitesi’nde, tüm kripto para sektörünü etkileyecek çok sayıda standart getirecek bir tasarı çıkardı . Sonuçta, kripto para borsaları , birkaç değişiklikle birlikte Ticaret ve Sanayi Bakanlığı’na kaydolmak zorunda kalacaktı. Bununla birlikte, çoklu kripto par ve blockchain şirketlerinin temsilcileri, değişiklikleri benimsemediler .

kripto Para İşleri Yasası’nın bu yeni Tek Düzenleme Yönetmeliği, Demokratik bir senatör olan James Ohrenschall tarafından desteklendi ve Tekdüze Hukuk Komisyonunun uygulanması için yapılan baskıyla aynı zamana denk geldi. Tekdüze Hukuk Komisyonu, Bitcoin ve kripto Para biriminin bütünüyle nasıl ele alınacağını gösteren tutarlı düzenlemeler getirmeye çalışıyor. Aynı faturanın benzer versiyonları Hawaii, Oklahoma ve California’daki komitelere getirildi.

Yasaya karşı çıkan , kripto para endüstrisi temsilcileri, tasarının Nevada’yı diğer devletlere karşı ciddi bir dezavantaja sokacağını belirtti. Nevada Teknoloji Derneği ayrıca, blockchain’in endüstrinin ilk aşamalarında hala nasıl olduğunu göz önüne alarak faturanın erken göründüğünü söyledi . Tasarı ile, NTA bu yenilikçi alana karşı uygulanan düzenlemelerin sonuçta büyümelerine faydalı olmaktan daha fazla zarar verebileceğini düşünüyor.

Blockchain LLC’deki hükümet işleri ve stratejik girişimlerden sorumlu başkan yardımcısı Matt Digesti, tasarının taslak hazırlama sürecinin devletteki kripto Para ve blockchain işletmelerine kesinlikle danışıldığını belirtti. Bu nedenle, yasa tasarısında sektör temsilcileri ve yasa koyucular da bulunmayacaktı. Filament blockchain şirketinin müdürü Wendy Stolyarov, bu faturanın, makineler arasında özerk işlemlere olanak tanıyan donanım cüzdan teknolojisi yaratmalarına dayanarak, bir kripto para vericisinin sınıflandırmasını yapacağını ekledi.

Sadece bir ay önce meyve vermeye Başladığı düşünüldüğünde, tasarının erken yasama aşamasından bile çıkmadığını belirtmekte fayda var. Bu faturada herhangi bir değişiklik veya başka bir işlem yapılmamıştır, bu yüzden ayarlamalar yapmak için bolca zaman vardır.

Kripto Haber