Okta Trend Report, Yüksek Profilli Dijital Şirketlerin 10 / 6 Üzerinden Blockchain’e Yatırım Yaptığını Gösteriyor

04.04.2019
26
A+
A-
Okta Trend Report,  Yüksek Profilli Dijital Şirketlerin 10 / 6 Üzerinden Blockchain’e Yatırım Yaptığını Gösteriyor

Dijital Firmaların %61’inin Blockchain Teknolojisine Yatırım Yaptığını Gösteriyor


Kimlik yönetimi firması Okta tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, dünya çapında yüksek profilli dijital şirketlerin %61’i blockchain teknolojisine yatırım yapıyor.

Dijital şirketler DLT yatırım

Okta son zamanlarda dünyadaki büyük dijital şirketlerin blockchain teknolojisine büyük miktarda para yatırdığını ortaya koydu. Okta, dünyanın dört bir yanındaki küresel şirketlerden 1,050 BT güvenlik ve mühendislik karar vericilerini 1 milyar dolardan fazla gelirle incelemiştir. Bu karar vericiler, bu firmalarda teknoloji satın alma kararları vermekten sorumlu olanlardır.

Yanıtlar bu yıl Ocak ve Şubat ayları arasında toplandı ve niyet, firmaların blockchain gibi yeni teknolojileri nasıl uyguladıklarını anlamaktı. Rapor, çoğu karar vericinin şeylerin internete (IoT) ve ayrıca yapay zekaya (AI) yatırım yapmayı tercih ettiğini gösteriyor

Katılımcıların %72’si, 68% ile AI, 61% ile blockchain teknolojisi ve 58 % ile artırılmış gerçeklik tarafından takip edilen Iot’ye yatırım yaptıklarını belirtti.

Ayrıca rapor, toplam 1.050 karar vericiden %90’ının firmaların dijital dönüşüm üzerinde ve yukarıda belirtilen teknolojilerden birinde çalıştığını iddia ettiğini göstermektedir.

Ürün ve hizmetlerini geliştirmek ve geliştirmek amacıyla dağıtılmış defter teknolojisine (DLT) yatırım yapan farklı firmalar var. Bu firmalardan bazıları JP Morgan Chase, Santander Group veya JD.com. Eğilim küresel gibi görünüyor ve zaten net bir yer bulmak için şirketler ve firmalar için gerekli yasal çerçeveler yaratıyor ülkeler operasyonlarını yerleşmek vardı vardır.

Kısa bir süre önce, ABD merkezli pazar araştırma şirketi International Data Corporation, global blockchain harcamalarının 2.9’te 2019 milyar dolar olacağını bildirdi. Bu, blockchain teknolojisine yapılan yatırımın bu yıl 90’e kıyasla 2018 % oranında artacağı anlamına geliyor.

Kripto Haber