Organo Blockchain’i Kullanacak !!

11.07.2019
46
A+
A-
Organo Blockchain’i Kullanacak !!

Giderek daha fazla şirket, kendi ürünlerini daha fazla kontrol ve etkinlikle izlemek için blockchain çözümlerini kullanmaya başlıyor. Organo, artık, gıdaları izlemek için oluşturulan bir Blockchaine girişimi olan IBM Food Trust’a katılan en son şirket.

Sağlıklı ve uygun fiyatlı yiyecek ve içeceklerde lider bir üretici olan Organo, 2008 yılında kuruldu ve genel olarak müşterilerine kalite kazandırmaya odaklandı; . Şirket ayrıca gıda ürünleri ve bitkisel formülasyonların yanı sıra gıda endüstrisinde de çalışmaktadır.

IBM Food Trust, iyi bildiğiniz gibi, gıda takip endüstrisindeki en iyi şirketlerden biridir. Şirket, ürünlerini tüm tedarik zincirleriyle takip etmek isteyen şirketlerin sorunlarını çözmek için blockchain teknolojisini kullanma konusunda uzmanlaşmıştır.

IBM’in sunduğu çözümle, şirket, en çok satanlarından başlayarak yıl sonuna kadar daha da büyük bir erişim elde etmek için ölçeklendirerek, ürünlerinin birçoğunu izlemeye başlayacaktır.

Bu yeni izlenebilirlik stratejisi, şirketin müşterileri ve tedarik ortakları ile paylaşılacak kilit bilgileri seçmek için şirkete yardımcı olacaktır. Bu, müşteriden olumlu geribildirim alması beklenen şirkete daha fazla şeffaflık getirecektir.

Organo, bu ortaklığı başlatarak, şirketin genel müdürü Leonard Chin tarafından onaylandığı üzere hizmetlerini iyileştirmeye kararlıdır. Chin, güvenin şirket için bir ürün bileşeni olduğunu onayladı, bu nedenle, diğer tüm bileşenlerin işlendiği şekilde güveni tedavi etmenin önemli olduğuna inanıyorlar.

Yeni servis, müşterilere ürünleri taramasını ve lojistiği ve Dikey Piyasalar Ekosistem Modeli olarak adlandırılacak olan yeni sistemi kullanarak elde edilebilecek tüm verileri denetleyerek kaliteyi sağlamalarını sağlayacak.

Blok zinciri, bilgileri tüm müşteriler için kolayca erişilebilen dağıtılmış bir defterde saklamanın bir yolu olarak kullanılacaktır. Şirket ayrıca, tüm tedarik zincirindeki insanları israfı en aza indirmeye ve gıda güvenliğini arttırmaya çalışacaklarını umarak, daha sonra satılacak ürünleri yaratma sürecinin tamamını optimize etmeyi umuyor.

IBM Food Trust, açık kaynak kodlu bir protokol olan Hyperledger Fabric blockchain’in üstünde oluşturulmuştur. Defter modeli yerelden dağıtılmış olsa da, IBM’i işe alan şirketler genellikle blok zincirinde bulunan bilgilere kimlerin erişebileceğini belirleyebiliyorlar.

Bu nedenle, bunu halka açık değil özel bir Blockchain olarak düşünün. Aradaki fark, müşterilerin QR kodlarını kullanarak blok zinciri de kontrol etmelerine izin verilmesidir.

IBM Food Trust’ın genel müdürü Raj Rao, blockchain’in özellikle tedarik zincirleri olmak üzere herhangi bir sektörü dönüştürme potansiyeline sahip olduğunu doğruladı; bu nedenle şirketin amacı, bunu mümkün kılacak teknolojiyi sağlamaktır.

Ayrıca, teknolojinin Organo’ya işinin ana acı noktalarıyla başa çıkmasında yardım edeceğini ve tüm tedarik zincirini optimize etmek için kullanılacağını belirtti.

Kripto Haber