Parity technologies, gizlilik tabanlı bir blockchain olan zcash (ZEC) ile ortak oluyor.

21.03.2019
24
A+
A-
Parity technologies, gizlilik tabanlı bir blockchain olan zcash (ZEC) ile ortak oluyor.

Ekim ayında, Blockchain altyapı şirketi Parity technologies, gizlilik tabanlı bir blockchain olan zcash (ZEC) ile ortak olma planlarını açıkladı , şirketin resmi blogunda ilan edildiği gibi, ikisinin de özel blockchain için alternatif bir müşteri düğümü oluşturmak için birlikte çalışacağını belirtti. Bu, Z Cash için ilk alternatif müşteri olacak ve zerocoin Electric Coin Company tarafından inşa edilmemiş veya yönetilmeyen ilk Z nakit düğümü haline geldiği için geliştirme Ademi merkeziyetçiliğinde bir adım daha işaret edecektir.

Daha iyi gizlilik önlemlerine ve daha merkezi olmayan bir sisteme yönelik büyük adımlar, z Cash Foundation, Josh Cincinnati İcra Direktörü tarafından da blockchain gelişimindeki Parity’nin deneyimini çağırdı. Josh, en yeni ortaklarının, toplumun büyümesini artıracak ve daha merkezi olmayan hale gelecek olan Z nakit için düğüm uygulamaları oluşturmak için gerekli teknik uzmanlığı sunacağını söyledi.

Zec’de bağımsız bir düğümün geliştirilmesi, seçeneklerin sayısı arttıkça madencilere ve ZEC kullanıcılarına daha merkezi olmayan ve dağıtılmış bir platform sağlar.

Parity Technologies, Bitcoin ve Ethereum düğüm uygulaması konusunda uzmanlaşmıştır ve Z Cash’e eşit derecede hızlı ve verimli bir alternatif müşteri sağlamayı amaçlamaktadır. Şirket, performansı ve korumalı işlemleri iyileştirmek için Rust dilini kullanarak düğümü geliştirecektir. Açık kaynak kodlu bir proje olarak, Rust dilinde yetenekli geliştiriciler projeye katkıda bulunabilir ve Z nakit sıfır bilgi kanıt protokolleri ve gizlilik sistemlerini geliştirebilir.

Z Cash alternative istemcisi, Paritedeki geliştiricilerin çeşitli blok zincirleri arasında ve arasında işlem göndermek için en son Polkadot birlikte çalışabilirlik özelliğini test etmelerini sağlayacaktır. Parity’deki baş teknik subay Fredrik Harrysson şunları söyledi,

Polkadot’u ilk günden itibaren bir Z nakit Köprüsü ile başlatmak istiyoruz. Z Cash’in bu birlikte çalışabilirliğe eklemek için bazı büyük özellik kümelerine sahip olduğuna inanıyoruz.”

Kripto Haber