PayPal, Cambridge Blockchain proje yatırımı ile DLT ikametgahına taşınıyor

03.04.2019
49
A+
A-
PayPal, Cambridge Blockchain proje yatırımı ile DLT ikametgahına taşınıyor

Artık iş dünyasının underdog, Blockchain firmaları sadece büyük firmalardan çok fazla yatırım çekmekle kalmıyor, aynı zamanda onlar tarafından da satın alınıyor.

Bunun bir örneği, Facebook’un bu yılın başlarında bir Blockchain başlangıcı kazanmasıdır, ancak hareket çoğunlukla personellerine erişim aracı olarak görülmüştür.

Şimdi, PayPal, bir Blockchain firmasına ilk resmi yatırımını yaparak çoğunluğa katıldı. Duyuru 2 Nisan 2019’da yapıldı ve Paypal’ın Cambridge Blockchain için a fonlama turuna katıldığını açıkladı.

Cambridge Blockchain blockchain kullanımı yoluyla hassas verileri yönetmek için Blockchain kullanımı konusunda uzmanlaşmış bir firmadır.

Yeni Blockchains

Paypal’ın desteğiyle ilgili son ayrıntılar kamuya açıklanmadı, ancak Cambridge Blockchain tarafından son dokuz ay içinde yatırımcılarından $3.5 milyonun yükseltildiği biliniyor. $7 milyon, geçen yıl a fonlama serisinde yükseltildi ve toplam fonlarını $10.5 milyona getirdi.

Başlangıçta 7 milyon dolar, HCM Capital, Foxconn’un VC kolu ve yeni sermaye ve dönüştürülmüş motes şeklinde dijital para birimi grubu gibi yatırımcılardan geldi.

Yeni 3.5 milyon dolar, PayPal, omidyar ağı, hayırsever yatırım şirketi, Flourish, Omidyar’ın finansal içerme yatırımı spinoff; ve gelecek/mükemmel girişimler.

PayPal, coindesk’e bir e-postada, Cambridge Blockchain’e yatırım yaptıklarını, çünkü firmalarının yararlı bulabileceği hizmetler oluşturduklarını belirtti.

“Cambridge Blockchain’e bir yatırım yaptık çünkü dijital kimlik için blockchain’i PayPal da dahil olmak üzere finansal hizmetler şirketlerine fayda sağlayabileceğine inandığımız bir şekilde uyguluyoruz.

Yatırımımız, blockchain teknolojisinden yararlanmak için potansiyel işbirliklerini keşfetmemize izin verecek” dedi.

Birlikte Daha İyi

Bu yatırım turu iki firmanın ilk halka bağlanması olsa da, Cambridge Blockchain CEO’su Matthew Commons, iki firmanın geçen yıl ya da öylesine temas halinde olduklarını açıkladı. Örneğin, Cambridge Blockchain PayPal tarafından desteklenen “Fintech Europe 2018” programının bir parçasıydı.

Cambridge Blockchain Luxtrust ile bir ilişkisi olduğu gibi onlar da Bankacılık yoluyla bir bağlantı var, hangi Lüksemburg hükümetinden destek alır. PayPal şimdi Lüksemburg’da kendi Avrupa merkezi vardır ve sadece orada bankacılık lisansı var.

Commons,” ticari olarak yaptığımız herhangi bir şey hakkında özellikle konuşamayız, çünkü şimdi her türlü keşif, ama bence Lüksemburg’da konuşlandırıldığımız ve [Paypal’ın] önemli bir varlığa sahip oldukları gerçeği de hareket etmeye yardımcı oldu ” dedi.

Kripto Haber