BAE, Başkentinde Özel Bir Blockchain Etkinliği Düzenleyecek

03.04.2019
49
A+
A-
BAE, Başkentinde Özel Bir Blockchain  Etkinliği Düzenleyecek

BAE başkentinde barındırılan bir konferansın amacı, Abu Dabi, havacılık sektöründe blockchain benimsenmesini ve kullanımını geliştirmektir.

Konferansın bu yıl 2/4 Nisan’a kadar devam etmesi planlanıyor ve bugün Emirates Haber Ajansı tarafından bir basın açıklamasında kamuoyuna duyuruldu.

Konferans Hakkında

Konferans temalı “Blockchain: potansiyel kilidini”, havacılık sektöründe blockchain teknolojisinin potansiyelini teşvik etmek niyetinde, ve geniş dünyaya kabulünün bir uzantısı.

Konferans ayrıca yaklaşık 100 ülkeden en az 800 katılımcının varlığını vaat ediyor.

Ayrıca bugünkü basın açıklamasında, Abu Dabi veliaht Prensi, Ekselansları Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan’ın konferansın hamisi olduğu belirtildi. Diğer tespit edilen devlet adamları, BAE’NİN Ekonomi Bakanı ve her ikisi de etkinlikte konuşmacılar olan bir Londra’nın Heathrow Havaalanı yöneticisidir.

Bir Blockchain savunucusu olarak BAE

BAE’NİN başkenti, hükümetlerinin devlet seviyelerindeki ekonomik etkisini artırmak için blockchain teknolojisini uygulamaya yönelik sürekli çabaları nedeniyle bu konferansa ev sahipliği yapma teklifini kazandı.

Ülkenin havacılık otoritesi Genel Müdürlüğü, GCAA, Saif Muhammed Al Suwaidi, basın açıklamasında yaptığı açıklamada şunları söyledi

BAE seçme havacılık sektörü de dahil olmak üzere farklı etki alanlarında yeni teknolojiler dinamik ve gelişen bir ortamda havacılık iş uygulamaları geliştirmek için yöntemler keşfetmek hükümet ve özel sektör arasında güçlü bir ortaklık ve sürekli çabaları sürdürmek ve yatırım doğru liderlik bizim devam eden çabalarının bir kanıtıdır.

Konferans, finansman, işletme ve çeşitli havacılık alanlarında ( uçak ve diğer havacılık varlıklarına odaklanarak) blockchain uygulaması için fırsatlar sunan fırsatlar üzerine tartışmalar içerecektir)

Bu konferans, Fintech alanı ve kripto para birimlerine odaklanan aynı şehirde düzenlenen bir blockchain olayından sadece 2 hafta sonra gerçekleşiyor.

BAE bankalar Federasyonu Başkanı Abdülaziz El – Ghurair, yerel otorite alanında, Abdülaziz El-Ghurair’in görüşünü dile getirdi

“Bu teknolojileri ve gelişmeleri yöneten çerçeveler ve düzenlemeler geliştirmemiz esastır”.

Havacılık endüstrisi blockchain teknolojisine doğru bakarken, Ulusal Havacılık ve Uzay İdaresi şu anda hava trafik kontrolünün yönetiminde blockchain uygulamalarını düşünüyor.

Kripto Haber