Petro Dash’ı Örnek Mi Aldı

05.10.2018
66
A+
A-
Petro Dash’ı Örnek Mi Aldı

İlk ulusal kripto parası olarak haber yapan Petro parası için yeni bir tanıtım yazısı yayınlandı. Bu sektör için önemli bir an olsa da, beyaz kağıdı nasıl geliştirdiklerine dair sorular var.

Bir Ethereum geliştiricisi, orijinal içeriğinden yoksun olduklarını düşünerek, içeriğinin yalnızca Dash’ın GitHub’daki deposunun bir kopyası olduğunu söylüyor.

Geliştiriciden Joey Zhou, bu keşfi bulduğunda Twitter’a gönderildi.     “Lol Venezuela’nın yeni Petro jetonu, bariz bir Dash klonudur (en azından beyaz sayfa, sayfa 11).” İzleyiciyi tam olarak ne demek istediğini göstermek için bağlantıyı da içeriyordu. Okurken, iki taraf arasındaki inanılmaz benzerlikleri görmezden gelmek zordur.

 

Dash altkosunu bilen herkes için, ana özelliklerini – anında gönderme, masternotlar, X11 madenciliği algoritması vb. – biliyorlar. Bunlar, Venezüella hükümetinin kendi beyaz kağıdına dahil etmeye karar vermiş gibi görünen özelliklerden bazıları. Bazıları benzerliklerin sadece tesadüfi olmalarına rağmen, bilgilerinin dil farkından ayrı olarak pratik olarak kelime kelimesiyle kopyalandığı açıktır.

 

Örneğin Petro, ödüllerin% 85’ini “Nodos Maestros” a tahsis ederek başlıyor, bu da “ana düğümler” anlamına geliyor. Aynı zamanda Dash gibi İşin Kanıtını ve Kanıt İspatını birleştiren bir fikir birleştirme algoritması da içeriyor.

Venezüella’nın, kendini ilan etmesine rağmen, Sunacrip olarak adlandırılan kripto parayla ilgili konuları izleyen bir varlığı vardır. Sunacrip, Petro beyaz kağıdında tekrar tekrar ortaya çıkıyor. Aslında, Petro’nun masternodlar tarafından çalıştırıldığını iddia etmesine rağmen, çok fazla güç sağladıkları görülüyor.

Bu ayrıcalıklardan biri, Sunacrip’in fikir birliğini değiştirebileceğidir, ancak beyaz kağıt, masternodların hâlâ “ağda kararlar alacağı ve kendi başlarına gerçekleştirdikleri işlemleri destekleyeceği” konusunda ısrar ediyor.

Beyaz kağıdın intihal alınıp alınmadığı ya da Petro’nun kullanmak istediği protokollerin sadece dostça taklit edilip edilmediğine dair çağrı, beyaz kağıda okuyanlar tarafından daha fazla yargısal bir çağrıdır. Ancak, Zhou hala eylemlerin “bariz” olduğuna inanıyor.

Gerçekten intihal olsaydı, büyük olasılıkla Venezuela’nın hiperenflasyondan kaçınması için akınına girdiğinde, kripto para biriminin fiyatının nasıl yükseldiğinden dolayı mantıklı olurdu. Aslında, bu kripto para birimine doğru olan çekim, onu Dash için ikinci en büyük pazar haline getirdi. Yine de, görmezden gelmek zor. Tüketicilerin Dash’ın öncelikleri hakkında bildiği her şeyle, Petro’nun “en önemli faktörleri” oldukça tanıdık geliyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.