BTC ETF

05.10.2018
91
A+
A-
BTC ETF

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), birden fazla bitcoin ETF teklifi ile ilgili önerilen kural değişikliklerinde değişiklik yaptı. Değişiklikler Perşembe günü öğleden sonra dosyalandı ve üç farklı grup tarafından önerilen dokuz ayrı bitcoin ETF’yi etkiledi.

 

Değişiklik, GraniteShares Short Bitcoin ETF ve GraniteShares Bitcoin ETF dahil olmak üzere iki GraniteShares bitcoin ETFs’i etkilemektedir. Ayrıca Direxion ve ProShares tarafından önerilen bitcoin ETF’lerini de etkiler. SEC, her üç değişiklik de benzer konuları kapsayacak olmasına rağmen, bugün sabah saatlerinde üç ayrı değişiklik açıklaması yayınladı.

 

SEC, Ağustos ayında, GraniteShares, Direxion ve ProShares tarafından önerilen dokuz bitcoin ETF’nin inkar edildiğini açıkladı. Ardından, SEC, bir gün sonra kararın reddedildiğini ve gözden geçirme sırasında reddedilmeyi geçici olarak durdurmayı seçtiğini belirtti.

 

SEC’in 3 bitcoin ETF grubunun her biri ile ilgili değişiklikleri sunduğundan, bu gözden geçirme sürecinin bir kısmının tamamlandığı anlaşılmaktadır. GraniteShares, ProShares ve Direxion bitcoin ETF’lerinin önerilen kural değişikliğini onaylamayan ilk sipariş, SEC’in incelemesini beklerken yürürlükte kalacaktır. Bugün yapılan duyuruda SEC, GraniteShares bitcoin ETF’lerine destek veya muhalefetle ilgili herhangi bir yorumun 26 Ekim 2018 tarihine kadar SEC’e sunulması gerektiğini de ilan etti.

 

GraniteShares bitcoin ETF teklifleri, bu yılın başından beri düzenleyici sistemden geçiyor. Cboe BZX Exchange, 5 Ocak 2018’de bitcoin ETF tekliflerini sundu. SEC, 22 Ağustos’ta GraniteShares ETF’lerini inkar etmeden önce, yıl boyunca bitcoin ETF teklifleri üzerindeki kararı ertelemeyi seçti.

23 Ağustos’ta SEC, geçici olarak kalmaya karar verdi. Sorunu araştırırken kararı. Bugünün duyurusu ile, SEC’in GraniteShares bitcoin ETF’lerinin 26 Ekim 2018’de yapılmasıyla ilgili nihai kararı anlamına geliyor. Başka bir deyişle, dünyanın ilk bitcoin ETF’sini 26 Ekim’de SEC tarafından onaylandırabiliriz.

kriptopara