Pindar Wong, Brexit için bir Blockchain alternatifi olduğuna inanıyor

09.04.2019
13
A+
A-
Pindar Wong, Brexit için bir Blockchain alternatifi olduğuna inanıyor

VeriFi Başkanı ve coindesk’in Danışma Kurulu Üyesi Pindar Wong, Brexit için bir blockchain alternatifi olabileceğine inanıyor. İngiltere Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılıyor ve birçok farklı seviyede gerçekleşen birçok tartışma var. Birleşik Krallık (İngiltere) ve AB arasındaki ayrılma nasıl sona erdireceğine dair bir anlaşma yoktur. Bir alternatif Blockchain teknolojisi olabilir.

Blockchain Brexit

Mevcut sistem Birleşik Krallık’ta başarısız oluyor. Avrupa Birliği’nden nasıl çıkılacağına dair bir karar yok. En iyi seçenek, sert veya yumuşak bir Brexit nedir? Blockchain’in potansiyelinden ve bu ikilem için nasıl daha iyi bir çözüm olabileceğini düşünmek mümkün olabilir.

Bay Wong, blockchain’in sınırsız bir dünyada sınırlanmış düşünme ihtiyacından kaçınmaya yardımcı olabileceğini açıklıyor. Yasaları uygulamak için zor ve aynı zamanda işbirliği incentivize için zordur.

Tartışılan başlıca konulardan biri, İrlanda Cumhuriyeti ile Kuzey İrlanda arasındaki sınır ve insanların fiziksel kontrol noktalarına nasıl geri dönmek istemedikleri. Böylece, çözüm bir sınırın fikrini yeniden düşünmektir, Wong diyor.

AB ve İngiltere’yi “Brexit Blockchain ” kurmak için bir sürece katılmaya çağırıyor.”Gümrük yetkilileri, ekonomik faaliyetin zamansal olarak ortaya çıkmasını kabul eden tarife uygulamasından sürtünmeyi kaldıracak bir blockchain mimarisi kullanmaya başlayabilir. Bu coğrafi sınırdan farklıdır.

Bahsedildiği gibi, bir hükümet stablecoin kullanmak ve ürün teslimatının kilidini açmak mümkün olabilir. Bu, dağıtımı teşvik eder ve uluslararası ticaretin dijitalleştirilmesi için mevcut çözümleri de dikkate alacaktır.

Ürün başına tarifeler de otomatik ödemeler ile uygulanabilir ve tamamlanabilir. Aynı zamanda, tarifeler ayarlanabilir ve Euro veya Pound tarafından desteklenen bir stablecoin oluşturulabilir. Sonunda, bu bir Gümrük Birliği yerine bir gümrük ağı olarak adlandırılabilir.

Wong AB ve İngiltere’de yönetişim hakkında yazdı:

Emin olmak için, İngiltere ve AB için bu şekilde yönetişimi görmek bir boru rüyasıdır, ancak İngiltere için önde gelen kaçınılmaz tren enkazının, eldeki gerçek sorun hakkında daha aydınlanmış bir düşünceye yol açacağını umuyorum: ölçeklendirme yönetişim.”

Kripto Haber