Pledgecamp

11.03.2019
21
A+
A-
Pledgecamp

Gelecek Nesil Crowdfunding

Pledgecamp gelecek nesil kitle fonlamasıdır. Kickstarter veya Indiegogo gibi mevcut platformlar girişimcilere inanılmaz fırsatlar sundu ve milyarlarca dolarlık bir pazar oluşturmaya yardımcı oldu. Ancak on yıl önce ortaya çıkmasından bu yana crowdfunding 1.0 modeli hatalı çıktı.

Pledgecamp Hakkında

Bu çözümün gelecekteki düzenlemesi, Pledgecamp adında merkeziyetçi bir uygulama (dApp) olacaktır. Pledgecamp, arka fon oylamasının yönettiği akıllı bir sözleşmede kampanya fonlarını tutan bir güvenlik mekanizması olan Backer Sigorta’yı sunan ilk platform olacak. Bu finansal teşvik yaratıcıları vaat ettikleri zaman çizelgelerine karşı sorumlu tutar ve destekçiler için temel bir güvenlik mekanizması sağlar.

Akıllı sözleşmeler, Backer Insurance gibi karmaşık, kendi kendini zorlayan finansal düzenlemeleri mümkün kılar. Sözleşmeleri her bir duruma göre özelleştirmek tamamen ücretsizdir, uygulama otomatiktir ve fonların korunmasında güvence altına alınabilir. Pledgecamp, kullanıcı anlaşmazlıklarına aracılık etme ve bu yükümlülüğü alma sorumluluğunu veya kabiliyetini taşımayacaktır – bu güç tamamen katılan kullanıcıların elinde olacaktır.

Bir kampanyayı listelemek için, bir yaratıcının blok zincirine Pledge Coin (PLG) adı verilen yerel bir şifreleme para yatırma işlemi yapması gerekir. Bu para yatırma işlemi, yaratıcılar, iş belgeleri yüklemek, kimlik doğrulaması yapmak veya canlı bir görüntülü sohbete destek vermek gibi destekleyicileri koruyan açıklamalara uyduğunda kazanılabilir. Bu mekanizma, destekçilerin yatırım kararlarını yönlendirmelerinde şeffaflığı artıracaktır.

PLG, kampanya rehin vermek ve Backer Insurance’ı etkinleştirmek için kullanılacak ve aynı zamanda ağa hizmetler biçiminde değer sağlayanları ödüllendirerek toplumu geliştirmede kilit rol oynayacak. Diğer şifreleme para birimleri gibi, PLG de sınırsız, kapsayıcı olacak ve işlemler için güvenlik ve şeffaflık sağlayacak.

Bir bütün olarak ağ katılımcıları hangi projeleri nihayetinde listeleyip fon alacağını belirlediklerinden, merkezi bir aracılığa gerek olmayacak ve ağ, merkezi bir kısıtlama noktası olmadan özgürce ölçeklenebilir.

İco Başlama : 18,02,2019

İco Bitiş : 19,03,2019

Kripto Haber