PundiX Tarafından Yeni Hamle

20.01.2020
193
A+
A-
PundiX Tarafından Yeni Hamle

Dijital para birimleri, şeffaflık ve aracıların sıfır katılımını sağlayan eşler arası ağda işletilmektedir. Uzlaşma yolundaki aynı kolaylık ve böylece bloklar güvence altına alınmış ve bu konudaki bilgiler her iki tarafla paylaşılmıştır. Dijital para birimleri yıllardan beri bankacılık ve finans kurumlarının karşılaştığı birçok engeli ortadan kaldırsa da, işlemler konusunda ciddi güvensizlik vardı. Fiat para birimlerindeki istikrarsızlık nedeniyle, dövizler onları bozdu. Görünüşe göre, blockchain teknolojisinin zaman içinde sahte bir aldatmaca olduğu ortaya çıkacak birçok spekülasyon vardı. Sınır bariyeri nedeniyle, efsaneler dünyanın farklı köşelerine taşındı. Bu nedenle, gelişmelere rağmen, birçok ülkede blockchain yasaklandı.


Pundi X tarafından taşınan çözelti:

Dijital para birimleri için engel teşkil eden sorunlar ancak gerçek dünya fiat para birimlerini açık kollarla kabul ettiğinde ortadan kaldırılabilir. Pundi X bunu mümkün kılmak için XPOS, XWallet ve XPass geliştirdi. Dijital para biriminin ele alınış yollarını temizlemeyi ve onları son derece kolay ve güvenli hale getirmeyi amaçladılar. Erişilebilirlik her yerden ve her zaman olmalıdır. Şirket, dijital varlıkların mobil cüzdanlar, banka kartları veya Pundi XPass aracılığıyla satın alınmasını sağlamıştır. Pundi XPass ile satın alma işlemi tek bir kaydırma işlemiyle yapılabilir. Aynı şey, yeniden doldurma gereksinimi olması durumunda doldurma imkanına da sahiptir. Aynı şey şu anda 25’ten fazla ülkede bulunan herhangi bir Pundi X iş ortağı konumunda da yapılabilir. Bir diğer önemli araç da XPOS. Aynı şey dijital varlık perakendecileri için hepsi bir arada çözüm olarak kabul edilir. Devam eden yıl, XPOS’un merkezi olmayan cüzdanları ve kripto ödemelerini kabul etmesini sağlayacaktır.


Dijital işlemin karmaşık olmayan bazı XPOS özellikleri şunlardır:

    Dijital varlıklar ödeme olarak kabul edilir.
    Mobil ödeme uygulamaları aynı şekilde kabul edilir.
    Blockchain cüzdanları da XPOS’ta kabul edilir.
    Finansal riskleri kötüleştirmek için müşteri kredi geçmişi XPOS’ta tutulur.
    Bir finansal hizmet sağlayıcısı için ağ geçidi görevi görür.
    XPOS, varlıkları dijital biçimde kabul eder ve harcar.
    Yenileri çekmek için çerçevelenen NPXS ödül sistemi de kabul edilmektedir.
    Pek çoğunun aksine, XPOS’ta üçüncü taraf lojistik ve teslimat da kabul edilir.

İlk Blockchain destekli akıllı telefon BOB:

Pundi X, dünyanın ilk blockchain destekli akıllı telefonu BOB’yi (Block to Block) piyasaya sürerek 2020’de bir adım daha atıyor. Başlangıçta, 2019’da Pundi X, Blockchain ile güçlendirilecek XPhone adlı akıllı telefonu açıklayarak Bali Blockchain Zirvesi’nde manşetlere girdi. Daha sonra, kullanıcının gizliliğini öncelikli tutmak için telefonda doğaçlamalar yapıldı. Telefon, F (x) OS (X OS İşlevi) sistemiyle BOB olarak yeniden adlandırıldı. Bu sistem, çevrimiçi olarak gerçekleştirilen her metin, çağrı veya diğer tüm etkinliklerin merkezi olmayan bir tarayıcı veya uygulama aracılığıyla yapılmasını sağlayacak şekilde çerçevelenir. Her BOB telefonu, merkezi servis sağlayıcıları ortadan kaldırarak ağın bir düğümü olarak işlev görür.
Sonuç:

Önümüzdeki dönemde dünya, dijital varlıklarla güçlendirilecek gibi görünüyor. Fiat para birimlerinin olanakları muazzamdır ve henüz keşfedilmemiştir. On yıl önce başlayan dijital varlıklar başarı yolunu açtı ve alandaki doğaçlamalarla tüm engellerin aşamalı olarak kaldırıldığı anlaşılıyor. Dünya yeni bir devrim bekliyor ve Pundi X muhtemelen bunun cevabı olacak.

kriptopara