Riot Blockchain, ABD’de Düzenlenen İlk Düzenlenmiş Kripto Para Birimi Borsalarından Birini Başlatmayı Hedefliyor

18.03.2019
27
A+
A-
Riot Blockchain, ABD’de Düzenlenen İlk Düzenlenmiş Kripto Para Birimi Borsalarından Birini Başlatmayı Hedefliyor

ABD’de kripto para exchange yokuş yukarı bir mücadeleden daha fazladır ve nerede olduğunuza bağlı olarak, daha kripto-pozitif bir bakış açısı benimseyen bu eyaletlerde yaşamadığınız sürece bir imkansızdır.

ABD’ye girmek isteyen bu blockchain girişimleri arasında Riot Blockchain, kısa bir süre önce Amerika’da tam olarak düzenlenmiş bir değişim başlatmayı planladığını açıkladı.

Şirket, geçmişte, blockchain için son ve oldukça şaşırtıcı bir pivot nedeniyle bazı büyük düzenleyici sorunlar yaşarken, düzenleyici kuruluşla gerekli belgeleri doldurduğunu ortaya koydu-ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz hafta.

Riot’a göre, yeni varlığı ‘RiotX‘ olarak adlandırılacak ve bu üç hizmeti son kullanıcılara-Bankacılık, dijital varlık ticareti ve özel bir dijital varlık cüzdanına sunmaktan sorumlu olacaktır.

Bu geçişi bu kadar sert yapan şey, bu pivottan önce, bu oyun sona ermesinden sonra, iş ağırlıklı olarak yirmi yıl boyunca biyoteknolojiye odaklanmıştı, Riot Blockchain biyoteknolojiden Ekim 2017 itibariyle Kripto para madenciliği dünyasına girmek için taşındı.

Bundan sonra, şirket başarılı bir şekilde bir kripto para aracılık platformu oluşturdu ve Mart 2018 itibariyle bir değişim yaratmayı amaçladığını söylemek için daha ileri gitti.

Bu duyurulardan kısa bir süre sonra, şirket resmi olarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından bu köklü pivot nedeniyle mahkeme kararı aldı ve bu da hisse senedi fiyatlarında bir artışa neden oldu.

Bu, Riot için fırtınalı bir olay değilse, 2018 ve 2019 yılları boyunca, CEO’SUNUN istifa ettiğini görmenin yanı sıra Yönetim Kurulunun büyük bir revizyonunu gerçekleştirmişti.

SEC’DEN önce sunulmak üzere şirket, yeni değişiminin yan kuruluşlarından biri olan RiotX Holdings Inc tarafından ele alınacağını ve yönetileceğini kamuya açıkladı ; öngörülebilir geleceğe olan odak noktasının bitcoin madencilik operasyonları üzerinde olduğunu doğruladı.

Riotx’in sağlamak istediği hizmetler, düzenleyici standartlara kadar gerçekleştirmek için geniş miktarda düzenleme ve güvenlik gerektirecektir. Bunu başarmak için şirket, SynapseFi tarafından geliştirilen bir API ürününden yararlanacağını belirtti.

Bu yazılım sayesinde, kullanıcılar doğrudan ve hemen Amerika Birleşik Devletleri içinde operasyonda akredite bankacılık kuruluşları bağlı olan çevrimiçi bir hesap kurmak mümkündür.

Bu, kullanıcıların fiat ve kripto paraları güvenli bir şekilde tutmalarını, aktarmalarını, satın almalarını ve satmalarını sağlayacaktır.

Bu API’Yİ RiotX için yararlı kılan şey, kullanıcılarının herhangi birinin konumlarını ve kimliklerini haritalayabilmesi ve izleyebilmesidir. Geliştiricilere göre, bu ” dolandırıcılık ve riotx değişiminin yanlış kullanımını önlemek için.” Bu API, özellikle, kripto para değişimlerinin yasal olarak izin verilmediği Amerika Birleşik Devletleri içindeki hizmetlerin kullanımını da içerir.

Riot Blockchain SEC kendi kayıt uygulaması içinde açıklamak için devam ediyor:

“Synapsefi’nin API’si, şirketin Riotx’e erişirken kullanıcının nerede olduğunu bilmesini sağlayacak ve böylece şirketin bir kullanıcının dijital para birimlerinin değişiminin izin verildiği bir durumu, dijital para birimlerinin değişimine izin verilmediği komşu wyoming’e Seyahat etmesini engelleyecektir.”

Şirketin yaklaşan Ticaret Hizmetleri söz konusu olduğunda, şirket, dijital exchange yazılım geliştiricisi ve sağlayıcı – vardiya pazarları ile yakından çalışacağını belirtmeye devam etti.şirketler,

Kanada Borsası şirketi Coinsquare ile mevcut sözleşmesini resmen sona erdireceğini duyurduğundan bu yana, SEC’İN soruşturmasının başladığı zamanda.

Firma, Riotx’in Hawaii ve Wyoming hariç, Amerika Birleşik Devletleri içinde çalışmaya başlayabileceğinden emindir. Bu 2019 yılının son çeyreğinde kullanıcılar tarafından kullanılabilir olacağını tahmin ediyor. Zaman içinde bu noktaya kadar, şirket o zamandan beri zaten beş ABD eyaletinde onaylandığını iddia etti

Kripto Haber