Ripple İMF ve Dünya Bankası İle İşbirliğinde Sektörde Farklı Bir Noktada Konumlanıyor

17.04.2019
97
A+
A-
Ripple İMF ve Dünya Bankası İle İşbirliğinde Sektörde Farklı Bir Noktada Konumlanıyor

Ripple ve dijital varlık XRP, Uluslararası Para Fonu (IMF), Dünya Bankası (WB) ve Avrupa Komisyonu (EC) tarafından verilen son destekle durdurulamaz. Ripple, sınır ötesi ödemelerin işleme şeklini değiştirmeyi amaçlamaktadır.


Ripple’n Genişlemesi Durdurulamaz Olabilir

2018 kripto para birimleri için çok zor bir yıl olsa da, Ripple da dahil olmak üzere onlar için işler değişiyor gibi görünüyor. Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu ve AB Komisyonu, Ripple ile zaten bazı ortaklıklar yarattı.

Bu kurumlara erişebilmek ve onlarla bir ortaklık imzalayabilmek kolay değil. Ripple’ın çalışması, geleceğini tanımlamak için son derece önemlidir. Temel amaç, fonları bir taraftan diğerine taşımak için sınırlar arasındaki engelleri azaltmaktır.

Amaç, sadece verimsizliklerle mücadele etmek değil, aynı zamanda düzenlemelere giden yolu kolaylaştırmaktır. Şu anda, dünya çapında sanal para birimleri ile ilgili açık bir düzenleme çerçevesi yoktur. Ripple bunu, dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) ve dünyanın dört bir yanındaki insanların daha iyi hizmetlere sahip olmalarına yardımcı olmak için nasıl kullanılabileceği konusunda büyük finansal kurumları eğiterek bunu değiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bu yılın mart ayında, xRapid ürünü Dünya Bankası’nın resmi sitesinde yayınlandı. Blockchain teknolojisinin potansiyel olarak devrim niteliğinde bir teknoloji olduğunu açıkladılar ve Ripple’ın şu anda bu alanda yaptığı çabalardan bahsetti. Ayrıca, en çok ihtiyaç duyulan yerlerde havale işlemlerinin de daha pahalı olduğunu belirtmişlerdir.

kriptopara