Ripple CTO, WWF’YE gider, Wrestles ve IBM ile Stellar Blockchain Ortaklığını eleştirir

03.04.2019
35
A+
A-
Ripple CTO, WWF’YE gider, Wrestles ve IBM ile Stellar Blockchain Ortaklığını eleştirir

Son zamanlarda, Ripple CTO David Schwartz, Quora ile bir soru-cevap oturumu yaptı ve burada Ripple etrafında çok sayıda soru hakkında konuştu.

IBM Blockchain World Wire, finans kurumlarının sınır ötesi ödemeleri birkaç saniye içinde temizlemesini ve yerleşmesini kolaylaştırmak için Stellar protokolünü kullanıyor. Bunun için, Altı Uluslararası Banka, bunlardan üçü yani tanımlanır. Brezilya’nın Banco Bradesco, Filipinler merkezli RCBC ve Güney Kore’nin Bank Busan, dünya Telinde fiat para birimi tarafından desteklenen kripto para veya stablecoins çıkarma niyet mektubu imzaladı.

Ağ 18 Mart’ta hareketli çıktı. Belirteçleri yayınlamanın yanı sıra, ağ, köprü para birimi olarak kullanılacak Stellar blockchain inin yerel simgesi olan Lümenleri kullanma seçeneği de sunar.

Ancak David, blockchain noktasını kaçırdığını düşünüyor. O devletler:

Blockchain noktasını tamamen özlüyor. Kök sorun küresel ödemeler altyapı merkezi olmasıdır-IBM, SWİFT, ve blockchain ile eski bekçi girişimi yenilik geri kalanı, ancak merkezileşme sorunu çözmez. IBM, Stellar ağının merkezi operatörü olarak konumlandırmıştır, yani tüm doğrulayıcıları onaylar ve bu nedenle işlemleri kontrol eder.

Ayrıca, o stablecoins etrafında yutturmaca satın almadığını iddia etti. Diyor :

Stablecoins kullanımı benim için mantıklı değil – tüm bu bankalar kendi stablecoins vermek için düzenleyici onay alsa bile, hepsi birbirlerinin stablecoins kullanır mı? Ya da diğer bankanın stablecoin için lümen onların stablecoin gitmek? Kitlesel evlat edinme amacı ile, evrensel bir köprü varlığı jeopolitik olarak tarafsız olmalı ve USD destekli bir stablecoin bunun için çözmüyor. Merkezileştirilmiş stablecoinlerin, herkesin katkıda bulunabileceği ve çekilebileceği küresel likidite havuzlarının bir parçası olabileceğini görmüyorum.”

Kripto Haber