Yeni Blok Veri Araştırması, Çin’in Blockchain Projelerinde En İyi Güç Haline Geldiğini Gösteriyor

03.04.2019
21
A+
A-
Yeni Blok Veri Araştırması, Çin’in Blockchain Projelerinde En İyi Güç Haline Geldiğini Gösteriyor

Blockchain teknolojisi küresel olarak ilerliyor , ancak Çin lider gibi görünüyor. Kasım 2018’e kadar, 263 ülke blockchain projelerini oluşturmuştu. Bu genelin %25’i.

Bu sayılar Pekin tabanlı veri servis sağlayıcısı Blockdata tarafından crunched edildi. Şirketin baş editörü Zhang Feixue söyledi:

Blockchain’in ana gücü merkezi olmayan veri yönetimindedir. Dolaşım ve dağıtım açısından reel ekonomiye hizmet edebilir. Sanayi ekonomisi alanında blockchain, dijital dünyada çeşitli varlıkların akmasına izin verir, bu nedenle endüstriler için dijitalleşmenin gerçek bir kapısıdır.”

Buna eklemek için, Paul Sin, küresel danışma şirketi Deloitte Asya Pasifik Blockchain Lab lideri, dedi:

Verileri, özellikle hassas bilgileri, şirketler, endüstriler ve coğrafi sınırlar arasında senkronize etmeye ihtiyaç duyulduğunda, blockchain, verilerin şifreleme koruması nedeniyle mükemmel bir çözüm sunabilir.

Çin hükümetinin blockchain stratejisi iki yönlüdür:blockchain geliştirme, inovasyon ve uygulamaya yoğun bir şekilde yatırım yaparken, kontrol edemediği blockchain sistemlerinde de çatlama. Blockchain geliştirme Çin’in ” 13. Beş Yıllık planının bir parçasıdır.”Çin hükümeti, Çinli firmalarla blockchain ortaklıklarına milyarlarca yatırım yaptı.

Özellikle, internet devleri Baidu, Alibaba ve Tencent – topluca sektörde BAT olarak bilinen-kendi blockchain girişimlerini başlattı. Alibaba 2016 yılından bu yana kamu refahı, gıda ve sağlık gibi alanlarda blockchain kullanıyor. 90 blockchain ile ilgili patentler ile, uluslararası teknoloji devi IBM’in 89 patentleri tarafından takip edilen ilk 100 Blockchain Kurumsal Patent sıralamasında 1 numaraya yer vermedi. Tencent, 40 patent ile sekizinci sırada yer alırken, Baidu 20’den az olan 40.sırada yer aldı.

Uluslararası blockchain şirketleri de Çin’de fırsatlar arıyor. New York’ta dijital varlık bir örnektir. DLT sağlayıcıları Hong Kong borsaları ile faaliyet gösteriyor ve uluslararası yatırımcıların Hong Kong’un Hisse Senedi bağlantı sistemi aracılığıyla Çin anakara hisselerini ticaretine yardımcı olmak için blockchain destekli bir program geliştirmek için takas ediyor.

2018, endüstri tarafından DLT uygulamasının ilk elverişli anı olarak tanımlandı. Merkezden yerel yönetimlere uzanan kalkınma yönü değişti. Son zamanlarda, Ulusal Halk Kongresi (NPC) de dahil olmak üzere ülkedeki siyasi liderler kripto düzenlemesi talep ediyordu.

Ülke blockchain’i benimsemiş ve ledger teknolojisini dağıtmış olsa da, kripto para birimlerini benimsemekten uzaktır.

Kripto Haber