Ripple Malezya’da Powered MoneyMatch Lisansı Aldı

11.04.2019
18
A+
A-
Ripple Malezya’da Powered MoneyMatch Lisansı Aldı

Ripple Powered Malezya’daki fintech girişimi MoneyMatch, yakın zamanda, Bank Negara Malaysia’dan (BNM) B Sınıfı havale lisansı aldığını açıkladı. Amaç, işletmeler ve bireyler için de dijital havale hizmetleri sağlamaktır. Bilgiler birkaç saat önce Reuters tarafından yayınlandı.
Ripple Powered MoneyMatch Lisansı Aldı

Bu kuruma göre, BNM’nin Finansal Teknoloji Etkinleştirici Grubu’ndan (FTEG) baş gösteren ilk firma onlar. Bununla beraber, müşterilere firmanın mobil uygulamasını kullanarak çevrimiçi işlemler gerçekleştirmek için bir eKYC hizmeti sunabilecekler.

2018’de Bitcoin Değişim Rehberinde yazdığımız gibi, MoneyMatch uluslararası para göndermek için Ripple’in xVia’sını kullanıyor. Şirket, Ripple’ın xVia çözümünü kullanarak ilk sınır ötesi işlemini tamamladı. Hizmetler şu anda firmanın Malezya’dan Avrupa’ya fon transferlerini işleme koymasına izin vermektedir.

MoneyMatch ayrıca, lisans aldıkları Avustralya pazarına açılmak için de çalışıyor. Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu tarafından onaylandıktan sonra havale hizmetleri vererek orada çalışabilirler.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.