Ripple Üniversite Blockchain Araştırma Girişimi’ni (UBRI) 14 Ülkede Ve Japonya’da Genişletiyor

01.08.2019
23
A+
A-
Ripple Üniversite Blockchain  Araştırma Girişimi’ni (UBRI) 14 Ülkede Ve  Japonya’da Genişletiyor

Piyasadaki en büyük üçüncü şifre şifresini XRP olan şirket olan Ripple, Üniversite Blockchain Araştırma Girişimi’ni (UBRI) genişletmeye karar verdi. Şimdi, şirket programı Japonya’ya genişletti ve 14 farklı ülkede sunuldu.

Haberlere göre, Tokyo Üniversitesi ve Kyoto Üniversitesi girişimin bir parçası olacak. Bu raporun tarihinde, UBRI’nin ortak olarak 33 üniversitesi vardır ve bu ilavelerle birlikte sayı artmaya devam etmektedir.

UBRI’nin amacı, tüm dünyada blok zincirle ilgili akademik araştırma ve inovasyonu hızlandırmaktır. Blok zinciri teknolojisini geliştirmek için, Ripple doktora sonrası programlar ve lisans öğrencileri ile çeşitli ortaklıklar vardır.

Örneğin Kyoto Üniversitesi, küresel zincirleme problemlerini çözmek için blockchain teknolojisini kullanacak disiplinlerarası atölyelere ev sahipliği yapacak. Tokyo Üniversitesi İktisat Bölümü, teknoloji ile ilgili seminerlere başlıyor ve her iki üniversiteden de profesörler bu alanda bir araştırma başlatıyor.

Girişimin bir parçası olarak, Tokyo Üniversitesi, araştırma ekibinin bir parçası olarak seçilen öğrencilere burs vereceğini de belirtti.

Dalgalanma ve Japonya Birleşik Blockchain Teknolojisini Geliştirmek İçin
Ripple’daki Global Operasyonların özel başkan yardımcısı olan Eric van Miltenburg’a göre, şirketin üniversite ortakları teknolojiyi inceleyerek dünyayı dönüştürmeye devam ediyor ve akademik topluluk endüstrinin geleceği için hayati öneme sahip.

Ayrıca, UBRI ağının birkaç ülkede büyümeye devam edeceğini ve bunun, tüm dalgalanmaların, Ripple’ın yardımıyla, blokaj zincirinin gelişmesini hızlandıracağını belirtti.

Miltenburb, bu programların blok zinciri ile çalışacak gelecek nesilleri hazırlamak için önemli olacağına inanmaktadır. Girişimciler, mühendisler ve geliştiriciler daha iyi ürünler oluşturmak için ihtiyaç duydukları uzmanlığı alacaklar.

Kripto şirketindeki Global Operasyonların kıdemli direktörü Emi Yoshikawa, kripto endüstrisinde lider bir güç olduğu için Japonya’ya övgüde bulundu. Ona göre, bölge şu anda blok zinciri ekosistemini daha fazla araştırıyor ve zaman içinde harika sonuçlar elde etmeye hazırlanıyor.

Blockchain’e oldukça fazla akademik ilginin olduğunu ve Ripple’in yardımıyla Japonya’nın bu alanda önemli bir ülke haline geldiğini belirtti.

Kripto Haber