Rusya 1,8 Milyon Btc Aldı

03.04.2019
47
A+
A-
Rusya 1,8 Milyon Btc Aldı

Rus Ekonomisti: Rusya Bitcoin’de 8,6 Milyar Dolar Aldı

Ünlü bir Rus ekonomisti olan Vladislav Ginko geçtiğimiz günlerde Rusya’daki varlıklı insanların ve şirketlerin 1,8 milyon BTC (yaklaşık 8,6 milyar ABD doları) aldığını iddia etti. Rus hükümetinden doğrudan bir yatırım olmadığını, ancak varlıkları satın alan kişilerin çoğunun ABD yaptırımlarından kaçınmaya çalıştığını belirtti.

Yaptırımlar, Rusların şu anda olduğu gibi uluslararası işlemler yapmasını imkansız hale getirebilir, bu da ülkedeki işi ciddi şekilde etkileyebilir. BTC satın almak bu sorunun dışında bir yol olabilir.

Rusya çok fazla petrol ve gaz ticareti yapıyor. Kısa süre sonra ABD Hazine Bakanlığı Dış Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC), bu şirketler üzerinde ABD doları kullanmasını yasaklayan yaptırımlar uygulayabilecekti.

Bunun şimdi varlığın fiyatı üzerinde doğrudan bir etkisi olmayacağını, ancak zaman içinde benimsenmesini daha da arttırmada önemli bir rol oynayabileceğini söyledi.

Ayrıca, yaptırımlar uygulandıktan sonra, örneğin ABD vatandaşlarından satın alamadıkları için Bitcoin satın almak daha zor olacaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.