Ripple CTO: Ripple Kesinlikle XRP’yi Kontrol Etmiyor ‘

03.04.2019
27
A+
A-
Ripple CTO:  Ripple Kesinlikle XRP’yi Kontrol Etmiyor ‘

Ne kadar ademi merkeziyetçi XRP aslında? Çok fazla değil, birçok insan söylerdi. Ripple’in CTO’su David Schwartz, XRP topluluğunun merkezi olmayan ve Ripple’den bağımsız olduğuna inandığı için aynı fikirde değil.

Tartışma yeni değil. Ripple bir ton XRP jetonuna sahiptir ve bunları xRapid ürünleri gibi tüm ürünleri için kullanır. Bu nedenle, birçok kişi XRP’yi doğrudan Ripple ile ilişkilendirir. Ancak, Quora’daki yeni bir oturum sırasında Schwartz, şirketin kriptodaki ipleri çekmediğini doğruladı.

Ona göre, Ripple gecede kaybolsa bile, XRP Ledger işe yarayabilir. Bu açık kaynaklı proje üzerinde çalışan özel bir geliştirici topluluğu var ve kendi kendine sürdürülebilirler.

CTO’nun savunması çoğunlukla üç argümandan oluşur. XRP Defterinin, Ripple’ın ürünleri olmasa bile çalışmaya devam edebileceğini, XRP’ye sahip olan yatırımcıların Ripple’de hisselerinin bulunmadığını ve ağdaki 750 onaylayıcının 10’undan daha azının aslında Ripple’dan geldiğini söyledi.

Schwartz, şirketin şu anda tüm ağı daha da ademi merkeziyetçi hale getirmekle çok ilgilendiğini belirtti. Bununla birlikte, ağdaki gerçek paydaş olan kişilerin birçok belirteç bulundurmasına rağmen belirteç sahipleri ve onaylayıcılar olduğuna inanıyor.

kriptopara