SBI Holding ve FPT Şirketi Vietnamca Blockchain Şirketine 3 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

21.04.2019
30
A+
A-
SBI Holding ve FPT Şirketi Vietnamca Blockchain Şirketine 3 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Utop, bir Vietnam blockchain başlangıç geçenlerde onlar başlangıçta $3 milyon yatırım fpt Corporation ve SBI Holdings Inc ile bir mutabakat (MoU) imzaladığını ortaya koymuştur.

UTop, müşterilerin birikmiş sadakatinin, sonraki satın alımlarda somut bir ödül karşılığında kullanılabilecek önceden tanımlanmış bir ortak noktaya dönüştürülmesini sağlamak için blockchain tabanlı bir sadakat platformu önermektedir. Akıllı sözleşmelerin kullanımı, tüccarların koalisyona kolayca girmelerini, uzun bir müzakere sürecinden geçmeden kurallara karar vermelerini kolaylaştıracaktır. Birden fazla sadakat programı uyumlu olduğunda, müşteri deneyimi daha büyük ölçüde büyütülür ve şirketler en uygun bütçe kullanımı seviyesine ulaşırlar.

Birçok ülkede ve çeşitli sektörlerde uygulanan FPT’NİN kurumsal blockchain platformu akachain’e dayalı olarak geliştirildi. Utop ile ortaklık kurarak, küçük işletmeler, akachain’in çok katmanlı mimarisi sayesinde maliyetlerini düşürmek ve verilerini güvenli tutmak için ödül programlarını bağlayabilir.

Blockchain teknolojisi ve dağıtılmış veri giriş sistemi sayesinde, kuruluşlar, dağıtılmış veri yaklaşımının şeffaf doğası yoluyla açık ve erişilebilir, tek ve değiştirilemez bir veri havuzu olduğu garanti edilebilir. Bu, büyük maliyetleri ve tek bir başarısızlık noktası tehlikesi ile doğal olarak yüklü merkezi veri sistemleri kurmak zorunda kalmakla ilgili maliyetten tasarruf sağlar. Akıllı sözleşme sisteminin kullanımı sayesinde UTop, uzun bir müzakere sürecinden geçmek zorunda kalmadan kesintisiz tüccarlar koalisyonlarını ve kural kararlarını kolaylaştırabilir.

SBI ve FPT, her iki tarafın güçlü yanlarından yararlanarak geçmiş yıllarda etkili bir şekilde işbirliği yaptı. SBI’NİN Vietnam’daki şirketlerinin çoğunluğu, FPT Menkul Kıymetler, Sendo veya TPBank gibi İştirakler aracılığıyla FPT tarafından yatırılır veya ortaklaşa işletilir. FPT’NİN kurumsal blockchain platformu akachain’e, teknoloji yeteneklerine ve güçlü müşteri ağına dayanarak, bunun Utop’u başlatmak için en iyi zaman olduğuna tamamen eminim. SBI Başkanı ve CEO’su Sayın Yoshitaka Kitao, “umarım büyümek için çok fazla potansiyele sahip” dedi.

Fpt Başkanı Dr. Truong Gia Binh ekler:

Endüstri 4.0 teknolojilerinin gelişimi, işletmeler için çığır açan fırsatlar yarattı, pek çok yenilikçi iş modelini mantar haline getirdi. FPT, dijital dönüşümü, dijital dönüşüm yolculuğunda dünya çapındaki müşterilerimize eşlik eden, iş süreçlerini iyileştirmeye ve konumlarını geliştirmeye yardımcı olan kilit stratejimiz olarak tanımlamıştır.”

Kripto Haber