Singapur Hükümeti, TradeTrust Blockchain Denizcilik Platformunun EB-Ls İçin Deneme Kullanımına Devam Ediyor

09.03.2019
99
A+
A-
Singapur Hükümeti, TradeTrust Blockchain Denizcilik Platformunun EB-Ls İçin Deneme Kullanımına Devam Ediyor

Singapur hükümeti kısa bir süre önce hükümetin ortağı TradeTrust ile birlikte yarattığı pilotun başlamak üzere olduğunu onayladığına dair bir basın açıklaması yayınladı.

PrimeTrust, nakliye platformunu başlatmak için hükümetle birlikte çalışan, blok zinciri bazlı bir deniz ticaret şirketidir. Şirketin amacı, genellikle çok karmaşık olan ve birçok aracı içeren bir süreci hızlandırmak için blockchain teknolojisini kullanmaktır: nakliye.

Blockchain’in yardımıyla, bu şirketin, tüm nakliye sürecini daha verimli ve takip etmesi kolay hale getirmek için, kağıt tabanlı olanlar yerine elektronik iniş faturalarını kullanabileceği düşünülüyor.

Basın açıklamasına göre, yalnızca gönderiler ve alım satımlar için gerekli belgelerin bile işlenmesi çok masraflı ve çok uzun sürüyor, bu nedenle bu yöntemin verimliliğini artırmak için en iyi çözüm, dağıtılmış muhasebe teknolojisi mükemmel olduğu için blok zincirin kullanılması bu tür operasyon için.

Bu pilot, Ocak 2019’da Deniz Limanı Kurumu, Singapur Gümrükleri ve Denizcilik Birliği ve Singapur’un Infocomm Medya Geliştirme Kurumu (IMDA) tarafından imzalanan bir Mutabakat Zaptı’nı takip edecek.

IMDA, proje çevrimiçi olarak gerçekleştiğinde teknolojiyi uygulamak için en iyi yolun hangisi olacağını belirlemek için pilot hakkında TrustTrade ile birlikte veri toplayacaktır.

Ülkenin İletişim ve Enformasyon Bakanı S. Iswaran’a göre, girişimlerin, işletmelerin dijital ticaret belgelerini çok güvenli ve verimli bir şekilde değiştirmelerini sağlayacak bir dizi standardın geliştirilmesi için çok önemli olacak.

kriptopara