SoftBank, Latin Amerika Kripto Borsasına 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

04.07.2021
10
A+
A-
SoftBank, Latin Amerika Kripto Borsasına 200 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Japonya’nın Soft Group Corp. Latin Amerika’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan Mercado Bitcoin’e 200 milyon dolar yatırım yaptı. Borsanın ana şirketi olan 2TM Group’un yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Roberto Dagnoni’ye göre, şirketin B Serisi finansman turunun bir parçasıydı.

SoftBank, yatırımı, çok uluslu Japon şirketinin bir Latin Amerika kripto şirketine yaptığı en büyük yatırımı temsil eden Latin Amerika Fonu aracılığıyla yaptı.

2TM, 2013’te piyasaya sürülen Mercado Bitcoin’in müşteri tabanını 2021’de 2,8 milyona, yani Brezilya borsasındaki tüm bireysel yatırımcı tabanının %70’inden fazlasını büyüttüğünü söyledi.

Yılın ilk beş ayında, Mercado Bitcoin hizmetlerini kullanmak için yaklaşık 700.000 yeni müşteri kaydoldu ve şirketin işlem hacmi, ilk yedi yılın toplamından daha fazla, 5 milyar dolara yükseldi.

SoftBank’ın bu son yatırımı, kripto para piyasasının, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %50 ila %75’e varan bir düşüş yaşadıktan sonra teslim olmaya başladığı ve yatırımcıların üzerine bahse girerken para özel kripto piyasasına akmaya devam ettiği bir zamanda geliyor Sektörün uzun vadeli büyümesi.

Dagnoni, “Kriptoların temellerine güçlü bir şekilde inanıyoruz” diyerek kripto pazarında devam eden yatay fiyat hareketinden etkilenmedi.

Bu arada, taze sermaye, Mercado Bitcoin tarafından operasyonlarını ölçeklendirmek, tekliflerini genişletmek ve bölgedeki artan kripto para birimi talebini karşılamak için altyapıya yatırım yapmak için kullanılacak.

kriptopara