Steem, Birden Çok DDoS Saldırısının Konusu Oldu, Ancak Blockchain ve İlişkili Uygulamalar söz konusu değil

18.03.2019
24
A+
A-
Steem, Birden Çok DDoS Saldırısının Konusu Oldu, Ancak Blockchain ve İlişkili Uygulamalar söz konusu değil

Steem, kullanıcıların Steem blockchain nin bir parçası olarak tokenized bir sistem kullanarak birden fazla konunun tartışılmasına katkıda bulunabileceği bir bloglama yapar. Cryptoslate’den gelen bir rapora göre, Steem son zamanlarda 14 Mart’ta 25 dakika boyunca indirildi ve bu süre zarfında platformun sürekli dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırıları konusu oldu.

Şu anda, raporlar Steem blockchain veya blockchain ile ilişkili herhangi bir uygulama üzerinde bir etkisi olmadığını göstermektedir. Steem ekibinden bir açıklama geldi Steemit.com web sitesi hala ertesi gün erişilebilirlik ile ilgili sorunlar yaşıyordu.

Bu tür bir saldırıyla, belirli bir web hizmetinin sunucularını korkutmak için birden fazla bilgisayar kullanılır Steemit.com bu durumda. Bunu yapmak için, saldırı genellikle kapatma işlemini kolayca zorlayan yüksek miktarda mesaj, bağlantı isteği ve hatalı biçimlendirilmiş veri içerir. Kullanıcıların gerçek eylemleri, web sitesine erişilemediğinden çalışmaz

14 Mart’ta, resmi bir Steemit blog hesabı blockchain için bir mühendislik güncellemesi yayınladı. Bununla birlikte, blog, Steemit ekibi tarafından azaltma kurulumunda zaten iş olduğunu ve sorunun halen çözüldüğünü ekledi. Ayrıca, blog kesintileri Steemit ve son zamanlarda uygulanan değişiklikler hatası olmadığını açıkladı. Saldırıdaki insanların adlandırılmadığını ve bulunamadığını belirtmek gerekir.

Steemit geçmişte DDoS saldırılarından geçse de, sosyal medya platformunun ön ucu, saldırılara karşı kendini tutmanın çok daha yetenekli bir şekilde kurulmuştu. Ne yazık ki, kesinti bu güvenliği biraz daha alakalı hale getiriyor. Saldırının aynı gününde, steemit’in iletişim ve savunuculuk Başkanı Andrew Levine, iletişimde çok çalıştıklarını, ancak şimdiye kadarki en büyük zorluklarının “güvenlik endişeleri ” olduğunu söyledi.”Çalışanların güvenlik konusundaki endişelerini şöyle anlattı:

“takıntılı.”

Steemit, Steem blockchain’in başlattığı ilk merkezi olmayan uygulamalardan biri haline geldi. Aslında, orijinal geliştiricilerin birçoğu ve dapp’deki mevcut işçiler Steem’in yaratılmasıyla doğrudan ilgilenen kişilerden geldi.

Kripto Haber