Denelle Dixon, Mozilla’dan Stellar Kalkınma Vakfı’nın Yeni CEO’su Olarak Katıldı

16.03.2019
59
A+
A-
Denelle Dixon, Mozilla’dan Stellar Kalkınma Vakfı’nın Yeni CEO’su Olarak Katıldı

Stellar Kalkınma Vakfı, Denelle Dixon’ı yeni CEO ve İcra Direktörü olarak atadı. Dixon’ın görev süresi 1 Mayıs’ta başlayacak. Mevcut İcra Direktörü Jed McCaleb, ağ protokolünü denetleyeceği ve Stellar blok zincirinin kitlesel olarak benimsenmesi için kampanya yürüteceği Şef Mimar olarak görev alacak.

Stellar Vakfı’nın kurucu ortağı olan McCaleb, Denelle Dixon’ın atanmasından memnun olduklarını söyledi. Dixon’ın Mozilla’daki işletme operasyonlarını denetleme konusundaki önceki deneyimlerinin, Stellar’ın gelişimini yönlendirmede paha biçilmez olduğunu kanıtladığını da sözlerine ekledi. Jed, Denelle’nin veri şifreleme ve mahremiyetle ilgili politikaların uygulanmasında bir destek olduğunu da belirtti.

Dixon, atanmasından önce dünyanın önde gelen açık kaynak kuruluşlarından biri olan Mozilla’daki COO’du. Mozilla’daki en büyük başarısı, vakfın net tarafsızlık kampanyasının öncülüğünü yapmak ve bireylere kişisel bilgileri üzerinde kontrol sağlamaktı. Denelle ayrıca fırsat, şeffaflık ve yenilikçilik gibi temel ilkelerinden vazgeçmeden özel işlerle ortaklıklar kurdu.


Stellar Kalkınma Vakfı Hakkında

Stellar Kalkınma Vakfı, 2014 yılında kurulan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Ana hedefi, Stellar açık kaynaklı blok zinciri protokolünün geliştirilmesini ve benimsenmesini teşvik etmektir. Yıldız ağı, likiditeyi, erişilebilirliği artırarak ve kitleleri finansal özgürlüğe kavuşturmalarını güçlendirerek küresel ekonomide devrim yaratmayı amaçlamaktadır.

Stellar Vakfı, ağın yazılım çerçevesini denetler, hibeleri kontrol eder ve Stellar topluluğunun ortaklarını destekler

kriptopara