Stellar (XLM) ile IBM Arasındaki İnanılmaz Birliktelik: Bilinmesi Gereken İlk 3 Blockchain Hizmeti

21.03.2019
68
A+
A-
Stellar (XLM) ile IBM Arasındaki İnanılmaz Birliktelik: Bilinmesi Gereken İlk 3 Blockchain Hizmeti

Takipçilerimiz muhtemelen 24 saat önce, IBM, World Wire global payments sisteminin lansman Haberini Duymuştur.

Teknik açıdan bakıldığında, ‘World Wire’ in stellar’ın yerel blockchain ekosisteminden faydalandığını ve müşterileri için daha kolay sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmaya yardımcı olmak için tasarlandığını görebiliriz. Buna ek olarak, toplam “altı uluslararası bankacılık Kurumu” nın IBM’in söz konusu sistemini kullanarak kendi stablecoin tekliflerini kurmak için niyet mektubu imzaladığını da eklemeye değer.

Şu anda, ağ içinde sadece iki para birimi kullanılabilir— yani Yıldız Lümenleri (XLM) ve 50 USD.

World Wire Nasıl Çalışır?


Kağıt üzerinde fikir mükemmel görünse de, IBM’in yeni havale sistemi gerçekten nasıl çalışır?

World-Wire için temel operasyonel model oldukça basittir, o kadar çok ki, platformdan yararlanırken, bankalar SWİFT gibi geleneksel finansal yolları kullanmak yerine “dijital para birimleri şeklinde diğer kuruluşlara değer aktarma” yeteneğine sahip olacaktır.

Ayrıca, dünya telinin operasyonel modelinin Ripple tarafından kullanılan modelle oldukça benzer olduğuna dikkat edilmelidir. Bununla birlikte, ayrım, fiat’tan alt para birimlerine geçiş yaparken Dünya telinin “gerçek zamanlı piyasa yapma işlevi” olması gerçeğinde yatmaktadır.

Buna ek olarak, konuyla ilgili olarak, Stronghold CEO’su Tammy Camp, IBM’in Ripple’ın Xrapid ve Xcurrent platformları üzerindeki son teklifinin diğer bazı avantajlarına dikkat çekti. Bunlar, Stellar’ın yerleşik döviz piyasasının yanı sıra fiat ve alt-varlıklar arasındaki dönüşümleri daha hızlı ve daha akıcı hale getiren bir modülün kullanımını içerir.

Stellar büyük bir pazar itme yapmak için hazır mı?
IBM’in en son ürün sürümünün ardından, Stellar’ın yerli dijital belirteci ‘ Lumens [XLM]’ artık büyük şeyler için mukadder gibi görünüyor. Örneğin, Son 24 saat boyunca para birimi %5’ten fazla değer kazandı.

XLM kullanmanın bazı önemli avantajları şunlardır:


Para birimi, bankalara “her iki ucunda da dijital belirtecin içine ve dışına yüksek hızlı hareket etme” yeteneği sağlayabilir.
XLM, Dünya Telinde bir aktarım ortamı olarak kolayca kullanılabilen şekilde tasarlanmıştır.
Dikkate Değer Diğer Anahtar Paketler
Daha önce de belirtildiği gibi, World Wire’ın temel altyapısı Ripple’inkine oldukça benzer. Bunun bir sonucu olarak, IBM şimdi küresel ödemeler pazarına hakim şirketin gelecekteki planları için büyük bir tehdit oluşturmaktadır.
World Wire’ın çerçevesi, Ripple’ın henüz ikna edici bir şekilde herhangi bir çözüm sağlamadığı “belirli niş’ sorunlarını” ele alıyor gibi görünüyor— bunlardan biri ‘volatilite’. Meseleyi daha fazla ayrıntı için, XRP küçük piyasa dalgalanmaları bile RippleNet kullanıcılar çok pahalıya mal potansiyeline sahip olduğu “serbest yüzen pazar değeri” olduğunu görebiliyoruz.
Son olarak, görünüşünden, Dünya telinin fiat destekli stablecoins’i büyük bir şekilde ön plana çıkaracağı gibi görünüyor.
Bu parçayı kapatırken, bu yılın başlarında, ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un bankalar tarafından ortaya konan volatilite konularından bazılarını ele almaya çalıştıklarına dikkat edilmelidir.

“SWİFT tabanlı işlem mekanizmaları kullanırken aynı sorunlara maruz”.

Her neyse, World Wire’ın stablecoins (dağıtılmış defter üzerinde) kullanımı kesinlikle gamechanger gibi görünüyor— özellikle de bu yeni pazar alanında daha önce tanık olmayan yeni bir hız ve istikrar seviyesini birleştirdiğinden.

Kripto Haber