SWIFT, SGS, Deutsche Bank, DBS ve HSBC’den Blockchain Ortaklığı

07.03.2019
28
A+
A-
SWIFT, SGS, Deutsche Bank, DBS ve HSBC’den Blockchain Ortaklığı

Finansal mesajlaşma devresi SWIFT’e göre, dünya çapındaki bankaların yanı sıra Singapur Menkul Kıymetler Borsası’nın oluşturulmasına adanmış bir blokchain tabanlı platform oluşturmak ve test etmek için resmen ortaklık kurdu. – Oylama sistemi, şirket bu hafta bildirdi.

DLT’nin (Dağıtılmış Ledger Teknolojisi), büyüklüklerinden bağımsız olarak şirketlerdeki hissedarlara daha şeffaf, ancak güvenli bir oylama sistemi sunmak için çalışıp çalışamayacağını bulmak için bir araya gelmek. SWIFT ve Singapur Borsası ile işbirliği içinde çalışan bankalar arasında DBS, Deutsche Bank, HSBC ve Standard Chartered Bank bulunmaktadır. Bu grup içinde çalışanlar arasında menkul kıymetler yazılım şirketi SLIB bulunmaktadır.

Hissedarların son derece hızlı bir şekilde zahmetli hale gelen bir şirket eyleminde oy kullanmak için çağrılma süreci söz konusu olduğunda birçok yön vardır. Bunun en büyük örneği, büyük bir şirkette oy vermeye yönelik mevcut kağıt temelli yaklaşımın SWIFT’e göre “zaman alıcı ve kaynak yoğun” hale getirilmiş olmasıdır.

Şirket, Dağıtılmış Muhasebe Teknolojisinin bu alandaki uygulamasının neden sadece bu sorunu gidermekle kalmayıp aynı zamanda bu sınırlamayı iyice düzene soktuğunu da açıklamaya devam ediyor.

    “Özellikle vekil oylama, sıklıkla endüstrinin daha fazla şeffaflık ve otomasyon geliştirerek önleyebileceği, hataya açık ve karmaşık el süreçleriyle sonuçlanmaktadır.”

Denemenin kendisi, Konsept Kanıtı (PoC) Konsensüs algoritmasından faydalanır ve vericilerin yanı sıra verilerin işlenmesini ve sonradan bir özel blockchain.

Buradan itibaren, ortaklığa katılan şirketler, patentli ISO 20022’ye göre finansal mesajlaşma çözümlerinin birleştirilmesine olanak tanıyan ve büyük ölçüde çalışabilmeleri için Dağıtılmış Bir Muhasebe Teknolojisi ile çalışmasına izin veren bir hibrit çözüm potansiyelinin değerlendirilmesi için çalışacaklar. Şirketin açıklamasına göre, şirketin “pazarın parçalanması” olarak adlandırdığı şeyden kaçınırken birlikte çalışabilirliği artırın.

Bu toplu çabalar için, Deutsche Bank, HSBC ve Standard Chartered’ın beğenileri bu testler dizisine katılımcı olarak hizmet verecek. Bu arada, DBS ve Singapur Borsası bu testte hem katılımcıların hem de bazı katılımcıların hizmetinde olacak.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.