Tayland ve Myanmar Para Kazanmak İçin Ethereum Blockchain Tabanlı Everex Teknolojisini Onayladı

07.04.2019
40
A+
A-
Tayland ve Myanmar Para Kazanmak İçin Ethereum Blockchain Tabanlı Everex Teknolojisini Onayladı

Cointelegraph tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, iki Merkez Bankasının valileri Everex tarafından geliştirilen blockchain tabanlı bir havale sistemini destekledi. Bu havale hizmeti ethereum dayanmaktadır (ETH) piyasadaki en büyük blockchain ağlarından biri. Valiler Tayland ve Myanmar Merkez bankalarını temsil ediyor.

Myanmar ve Tayland Blockchain tabanlı havale

Everex tarafından yüklenen bir basın bültenine göre, sistem, merkez bankaları ve maliye bakanları valilerinin bulunduğu Güneydoğu Asya ulusal birliği (ASEAN) ‘ nde başlangıç tarafından sunuldu.

Veerathai Santiprabhob, Tayland Merkez Bankası Valisi göre, yeni proje fazla için bir adımdır 3 dövizleri için değil güvenli kanalları kullanarak edilmiştir Tayland’da milyon işçi.

Bu arada, Myanmar Merkez Bankası Valisi U Kyaw Kyaw Maung, bu proje ile işlemlerin daha hızlı ve daha güvenli olacağını açıkladı.

Mater üzerinde, U kyaw kyaw Maung, yorumladı:

Her iki ülke de ortak bir kültür ve gelenekleri paylaşıyor. Bu krungthai ve shwe Bankası sınır ötesi havale para transferi hizmeti ile aynı şekilde birlikte ülkeleri ve insanları getirmek. İşlemler daha hızlı ve daha güvenli olacaktır.”

Ayrıca, Everex onlar da hizmet başlatmak için Tayland Bankası onay aldığını bildirdi. Krungthai Bankası da Myanmar ve Tayland arasında sınır ötesi para transferi hizmeti tanıtmak için Niyet Mektubu imzaladı. Tayland’da myanmar’dan gelirlerinin bir kısmını ailelerine yardım etmek için ülkelerine geri Gönderen birkaç işçi var.

Dünya çapında, sınır ötesi hizmetlerini geliştirmek için dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) ile çalışan birkaç şirket var. Ripple, her kıtada bulunan 200’den fazla firmaya sınır ötesi ödeme çözümleri sunmak için çalışmaktadır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.