Tencent Pokémon Go, CryptoKitties esinlenerek yeni Let’s Hunt canavarlar Blockchain oyunu

18.04.2019
53
A+
A-
Tencent Pokémon Go, CryptoKitties esinlenerek yeni Let’s Hunt canavarlar Blockchain oyunu

Çin muhtemelen dünyanın en büyük oyun pazarı, ancak, ülkenin oyuncular Pokemon Go tüm zamanların en popüler oyunlarından biri bir tat almak mümkün olmamıştı.

Bunun nedeni, Google, Twitter ve diğer birçok popüler sosyal medya platformunda yasak olan Chines hükümeti tarafından üstlenilen ağır sansür politikaları. Ancak, Çinli oyuncular nihayet oyun devleri Tencent tüm sayesinde, Pokemon Go heyecanını ve oyun yaşayabilirsiniz.

Tencent, popüler Pokemon Go ve Cryptokitties’den ilham alan bir blockchain tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu “Let’s Hunt Monster” I başlatmaya karar verdi. Oyun Perşembe günü başlatıldı ve kullanıcılar Pokemon Go gibi sanal canavarlar aramak için dolaşabilirler. Oyun ayrıca blockchain saklanan yavru milyonlarca arka ve ticaret seçeneği vardır. Böylece, her iki dünyanın en iyi birleştiren, artırılmış gerçeklik tabanlı karakter avcılık Pokemon Go alınmıştır, yavru Yetiştirme ve ticaret Cryptokitties esinlenerek iken.

Pokemon git ve CryptoKittie Masif Hit olmuştur, en AVI canavar takım takip edelim mi?


Pokemon Go, oyun franchise sahiplerine 2.5 milyar dolarlık bir gelir elde ettiği için Pokemon franchise için en başarılı gezi oldu. Öte yandan, cryptokitte, 2017’te piyasaya Sürülmesinin Ethereum ağının sıkışmasına neden olduğu bugüne kadar tartışmasız en ünlü blockchain tabanlı oyunlardır. Platformdaki oyuncular sanal kedi yavruları için milyonlarca dolar işlem gördü.

Bu kitlesel başarılı oyunların her ikisi de Çin’de neredeyse hiç ayak izi yoktu. Pokemon go Google maps kullanan bir konum tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu iken, ve biz tartışıldığı gibi Google düpedüz ülkede yasaklandı.

Öte yandan, cryptokittie Çin pazarında dikkat çekemedi çünkü kullanıcıların Bitcoin’den sonra ikinci en büyük kripto para birimi olan eter ile uğraşmasını gerektiriyor. Çin hükümeti ayrıca kripto kullanımına karşı pasif bir duruş sergiliyor ve 2017’te kripto değişimlerini yasakladı, bu da herkesin eteri ele geçirmesini zorlaştırıyor.

Geçmişte hem oyunların oyun kopyalamak için yerel geliştiriciler tarafından birçok başarısız girişimleri olmuştur, ancak, Let’s hunt canavarlar şeklinde Tencent tarafından mash up herkesi etkiledi gibi görünüyor, ve geliştiriciler de son ürünü başlatmadan önce test bir yıl değerinde koyduk.

Cuma günü itibariyle, yeni başlatılan blockchain oyunu Chinse iOS App Store’da en çok indirilen ücretsiz oyun haline geldi ve pubg gibi birçok popüler oyunu geride bıraktı. Böylece, geliştiricinin sıkı çalışmasının ödediği açık bir göstergedir.

Let’s Hunt canavarının oyunuı nedir?


Tartıştığımız gibi, yeni başlatılan Let’s Hunt Monster’ın oynanışı, kullanıcıların oyundaki sanal canavar karakterlerini yakalamak için ekranda bir topu hareket ettirebileceği Pokemon Go’dan yoğun bir şekilde ilham aldı.

Bunun dışında oyuncuların Tencent yerleşik blockchain platformunda oyun içi krediler karşılığında diğer oyuncularla ticaret yapmak için daha sonra kullanabilecekleri sanal yavru kedi çağırma seçeneği vardır.

Tencent, düzenleyici kurum geçen yıl 9 ay boyunca oyun lisanslarını askıya almadan önce oyun için lisans almayı başardı.

Kripto Haber