Top 10 Bitcoin Balina Cüzdan Sahibi: 2019’da Blockchain Dünyasından En Büyük BTC Adresleri

02.04.2019
469
A+
A-
Top 10 Bitcoin Balina Cüzdan Sahibi: 2019’da Blockchain Dünyasından En Büyük BTC Adresleri

Geçtiğimiz on yıl, kripto para birimi endüstrisinden yeni bir milyarderler ve milyonerler Baharı gördü. Özellikle bitcoin’in fiyatına tanıklık eden patlama, 2011 ve 2017 yıllarında bu yeni zengin kişilerin yapımında büyük rol oynamıştır. Liste ağır yıllar boyunca BTC hodl’d madalyonun erken yatırımcılar ile hakimdir. Diğerleri, kripto para birimleri için madencilik ve çalışan ödeme girişimleri gibi diğer yöntemlerle btc’den zengin oldu.

İşte bugün Bitcoin ile en zengin kişiliklerin listesi.

  1. Barry Silbert

Bitcoin’deki en eski yatırımcılardan biri olarak, Barry şu anda Bitcoin’deki yatırımlarında 200 milyon dolara yakın. ABD hükümetinin İpek Yolu btc’nin açık artırması sırasında 48.000 BTC’Yİ her biri 350 ABD doları değerinde satın aldığı alıcılardan biriydi.

  1. Tim Draper

Milyarder, Skype’taki ilk yatırımıyla ve bitcoin’den sonraki zenginlikleriyle tanınıyor. Tim ayrıca hükümet müzayedesinde 30,000 milyon dolar değerinde 17 BTC’Yİ yakaladı. Bugün yaptığı yatırım, 150 milyon ABD doları üzerinde kapanıyor ve onu bugün dünyanın en büyük BTC sahiplerinden biri haline getiriyor. Cryptocurrency meraklısı, 2019’in başlangıcından bu yana yükselen bir sikke olan Tezos’a daha fazla para yatırdı.

  1. Tyler ve Cameron Winklevoss

Winklevoss ikizleri, Facebook’un kontrolünü ele geçirme başarısız girişimi ve bitcoin destekli Etf’leri başlatmak için mevcut itme ile iyi biliniyor. İkisi, 11’te toplam Bitcoin’lerin 2013% ‘ sine kadar toplam 1 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Btc’deki yatırımları potansiyel olarak Forbes hesaplamalarına göre 400 milyon ABD dolarının üzerinde olabilir.

  1. Charlie Sherem

İpek Yolu operasyonunun kolaylaştırıcılarından biri olan Charlie Sherem, Bitcoin’in erken bir evlat edinicidir. O binlerce bitcoin aldım ne zaman hala $3 dolar hangi potansiyel bugünün ile ona milyonlarca dolar yüzlerce kazanabilirsiniz $ 4,100 USD fiyat etiketi. O bir cryptocurrency değişim platformu başlattı, Bitinstant ve daha sonra 2016 yılında Intellysys Capital kurdu.

  1. Jihan Wu

Jihan Wu, Çin’deki en zengin kişilerden biridir ve en büyük bitcoin madencilik firması Bitmain’i kurmuştur. Jihan şu anda en yüksek kazanç cryptocurrency kişilikleri olarak sıralanır ve 2.3 milyar dolar değerinde.

  1. Micree Zhan

Bitmain’in diğer kurucu ortağı Micree Zhan da bitcoin’e yoğun bir şekilde yatırım yapıyor. O da $ 2,4 milyar dolar toplam zenginliği ile Çin’in en zengin kişilikleri biridir.

  1. FBI

Bu liste zengin bireyler ve Bitcoin’in erken evlat edinenleriyle dolu olsa da, FBI BTC’NİN en büyük sahiplerinden biri olarak yer alıyor. Büro, İpek Yolu’nu kapatan Merkez örgütüydü ve bu süreçte 144.000 BTC’YE el koydu. Otorite, btc’yi bir dizi BTC ile bırakan bir açık artırma yoluyla satmaya karar verdi. FBI BTC’YE tutulduysa, kasasında 567 milyon doların üzerinde olan madalyonun en büyük sahibinden biri olurdu.

  1. Satoshi Nakamoto

Bitcoins en büyük sahibi sikke, satoshi Nakamoto anonim yaratıcısı. Web 4.0 kurucusu tarafından tutulan Bitcoins tam miktarı bilinmemektedir, ancak rakam ait olduğu söylenir ilk blok, 900,000 BTC üzerinde tutar, yakın değerinde $4 milyar dolar bugün.

Bitcoin sahiplerinin çoğu, kapsamlı bir liste yapmayı zorlaştıran yatırımlarını açıklamamaktadır. Bununla birlikte, yukarıdaki kişilikler bugün dünyadaki Bitcoin’in en iyi sahipleri arasında yer alıyor.

Kripto Haber