TRON, TRON Sanal Makine’nin üssü olarak Web Asembly’e geçeceğini açıkladı.

25.02.2019
37
A+
A-
TRON, TRON Sanal Makine’nin üssü olarak Web Asembly’e geçeceğini açıkladı.

TRON, TRON Sanal Makine’nin üssü olarak Web Asembly’e geçeceğini açıkladı.

Bu, hemen hemen blockchain dünyasında bir hayli vızıltıya neden oldu ve bunun iyi bir nedeni var. Hareketi d’Apps için yeni bir evlat edinme dalgasına işaret edecek ve umarım sektör için yeni kapılar açacak.

WebAsembly nedir?

TRON’un Web Kurulumu’na taşınmasının neden önemli olduğunu anlamak için, bunun ne olduğunu anlamak önemlidir.

WebAssembly, bir süredir civarındadır ve web uygulaması geliştirme için standart olma yolunda ilerlemektedir. Bunu kullanan kurumlardan bazıları Google, Mozilla, Apple ve Microsoft.

Ayrıca, en popüler programlama dillerinden bazılarını destekler. Şimdilik en popüler programlama araçları JavaScript’tir ve tarayıcılarda oynatılan medyadan web uygulamalarına kadar her şeyi kontrol eder.

Şimdi, WebAssembly’ın önümüzdeki birkaç yıl içerisinde popülerlik JavaScript’in yerini alacağı tahmin ediliyor.

Blockchain nasıl geliyor?

Endüstrideki çoğu insanın bildiği gibi, blockchain kripto para birimi dışında çok çeşitli olası kullanım alanlarına sahiptir ve yaygın olarak adlandırılan ademi merkeziyetçi uygulamalar veya d’App’ler yapmak için de kullanılır.

Ethereum, EOS, Tron, U ° OS gibi blokajları çalıştıran şeylerden biri de sanal makineleri. Sanal makine hem dAP’leri hem de akıllı sözleşmeleri yerine getiren ve söylemeye gerek kalmayan bir blok zincir parçası.

Sanal makine faydalı olsa da, bazı sınırlamalar vardır. Örneğin, Ethereum blockchain için bir d’Apps oluşturacak olursanız, Solidity kodunda yapmanız ve derlediğiniz şeyin Ethereum sanal makinesinin anlayabileceği ve çalıştırabileceği bir şey olduğundan emin olmanız gerekir. Bu, geliştiriciler için blokaj uygulamaları oluşturmak için çeşitli giriş engelleri yarattı.

Bununla birlikte, bu sorun TRON WebAssembly’a katıldığında çözülecektir. WebAssembly’a katılarak, geliştiriciler platformda desteklenen birçok programlama dilinden herhangi birini kullanarak d’Apps oluşturabilir.

EOS ve U ° OS gibi diğer blok zincirleri zaten Web Birleşimi’ne katıldı ve TRON’un eklenmesiyle milyonlarca geliştirici gece boyunca zincir zincirine maruz kalacak.

Bunun daha geniş sonuçları, blok zincir için uygulama geliştirmenin artık yalnızca blok zincir endüstrisindeki kişilerle sınırlı olan yalıtılmış bir görev haline gelmeyeceği ancak şimdi benimsemeye yardımcı olacak hemen hemen her geliştirici tarafından yapılabileceğidir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.