Tron Vakfı; Bittorent Canlı Uygulama Yakın Zamanda Başlayacak

19.01.2019
22
A+
A-
Tron Vakfı; Bittorent Canlı Uygulama Yakın Zamanda Başlayacak

TRX (Tron) şu anda pazar kapitalizasyonu açısından dünyanın dokuzuncu en büyük şifreleme para birimidir. Kripto, her geçen gün kripto evreninde önemli adımlar atmaya devam etti. Tron Vakfı geçtiğimiz günlerde kriptonun önümüzdeki birkaç ay içinde ne yapmak istediğiyle ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Vakfa göre, Tron BitTorrent için bu yıl için çok büyük planlar yaptı. BitTorrent’in ayda yüz milyona yakın global kullanıcıya sahip olduğunu ve bu durumun mevcut en büyük Torrent platformlarından biri haline geldiğini belirtmekte fayda var.

Tron Vakfı bu duyuruyu, bu yılın başlarında yapılan son niTron konferansında yaptı. Bu aynı zamanda Tron’un ev sahipliği yaptığı ilk konferans zirvesi. Tron Vakfı’nın Kurucusu ve CEO’su Justin Sun, BitTorrent’in önümüzdeki birkaç ay içinde canlı yayın özelliğini başlatmayı planladığını belirterek rekoru kırdı.

Bu duyuruya dayanarak, canlı yayın özelliğinin lansmanı tüm ekip için ileriye dönük bir gündem oluşturacak gibi görünüyor. Bunun nedeni, Torrent platformunun bu özelliği tanıtarak bugün endüstrideki en büyük teknoloji devleri, örneğin Twitch, YouTube ve Facebook ile başa baş olacak olmasıdır.


Tron Vakfı Duyurusu

Duyuruda Vakıf, eğer her şey plana göre giderse, Tron platformunun 2019’da canlı akış özelliğini başlattığını belirtti. Atlas Projesi’nde proje lideri olan Justin Knoll’un ayrıca BitTorrent protokolü hakkında söyleyeceği bir şeyler vardı.

Knoll, BTT’nin (BitTorrent Token) BitTorrent teşvik mekanizmasını tamamladığını belirtti. Ayrıca, BitTorrent’in sergilediği hızların yeni protokolün geliştirilmesine yardımcı olmak için uzun bir yol alacağını belirtmek için de devam etti. Bunun nedeni, tüketicilerin operasyonel ilkelerini değiştirebilecek olmasıdır.

Justin ayrıca, Tron platformunun kullanıcıları BitTorrent protokolüne bağlamanın çok önemli bir rol oynayacağını belirtti. Bunu yaparak, Tron, kullanıcıların daha hızlı indirme hızlarından faydalanmalarını kolaylaştıracak. Ona göre, uygulamaya konulan teşvik mekanizması, kullanıcıları Tron ağında daha fazla tohumlamaya başlamaya teşvik edecek.

kriptopara