Tron’un Blockchain’ine 38 dApps Eklendi,

13.04.2019
15
A+
A-
Tron’un Blockchain’ine 38 dApps Eklendi,

TRON (TRX) ağındaki merkezi olmayan uygulamaların (dApps) sayısı artmaya devam ediyor. TRON Vakfı tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, TRON ekosistemine 38 yeni dApps eklendi. Bu şekilde, dApps sayısı 2.45 milyona ulaştı.

TRON Dapp Raporunu Yayınladı

Tron Vakfı tarafından yayınlanan son rapora göre, Tron dApp daus (günlük aktif kullanıcılar) da son haftalarda 30.000’e yakın kaldı. Tron Vakfı, bazı dApp geliştiricilerinin dapps’in oyun ve stratejisine odaklandığını da bildirdi. Amaç, bu alanlarda yenilikçi içerik üretebilmektir.

Ayrıca, daha karmaşık merkezi olmayan uygulama oyunlarının kalkınma gündemine konulduğunu da bildirdiler. Kumar oyunlarının serinliğinin, merkezi olmayan uygulamaların Dau’larına dalmasına neden olduğunu belirtmek gerekir.

Bu hafta tanıttıkları merkezi olmayan uygulamalardan biri Blocklords olarak bilinir. Bu dApp, kullanıcıların bir ortaçağ savaş stratejisi macerasına katılmalarını sağlayan blockchain teknolojisine dayanan bir oyundur. Oyun TRON hızlandırıcı yarışmasında büyük bir ödül aldı.

Oyuncuların nesneleri ve öğeleri TRON ağında saklanır ve oyuncuların Ortaçağ zamanlarında Avrupa kıtasının toprak genişlemesini yaşamalarını sağlar. Kullanıcılar kaleleri fethedebilir ve kayıp ekipman kazanabilir. 800 blok ağ oluşturulur her zaman, nadir dişli oluşturulur ve bir kale fethetmek kullanıcılara airdropped edilecektir.

Kullanıcılar ayrıca, kontrol ettikleri takdirde belirli bir şehirde yapılan her işlemden %10 vergi alma olanağına sahip olacaklar.

Tron raporunda belirtilen ikinci dApp, 2017’de Ethereum (ETH) üzerinde piyasaya sürülen MyWish olarak adlandırılır. MyWish, bireylerin TRON platformunda kendi akıllı sözleşmelerini oluşturmasına ve dağıtmasına izin verir.

Tron Vakfı, birkaç gün önce, dApps ile IPFS entegrasyonunu test ettiklerini bildirdikleri haftalık raporunu da başlattı.

Bu makaleyi yazarken, TRON piyasadaki en büyük 11. dijital varlıktır. 1.77 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir ve her TRX $0.026579 için satın alınabilir.

Kripto Haber