Validator, Hafta Sonu Bitcoin İşlemlerinin Yüzde 25’ini Güvence Altına Aldı

16.07.2019
22
A+
A-
Validator, Hafta Sonu Bitcoin İşlemlerinin Yüzde 25’ini Güvence Altına Aldı

Kripto endüstrisi hızlı bir şekilde büyürken, bazı oyuncular pazar payının büyük bir bölümünü aldıkça kesinlikle eşit bir sektör değil, diğerleri ise çok fazla öneme sahip değil. Bu, endüstrinin çeşitli yönlerinde, Binance gibi daha büyüklerinden bazılarının baskın olduğu kripto borsalarından ve ayrıca bitcoin işlemleri gibi şeylere gösterir. Bir blok zinciri doğrulama platformu olan VeriBlock, 14 Temmuz 2019’un 24 saatinde, zincirde gerçekleşen tüm bitcoin işlemlerinin yüzde 25’ini güvence altına aldı ve bu, şirket tarafından sosyal medyada onaylandı.

VeriBlock, bitcoin’in bilgi işlem gücünden yararlanarak blokajları doğrulamak için kendi kanıtı olmayan yazılım siparişini kullanıyor ve ana ağ uygulamasını Mart 2019’da başlattı.

“Bugün VeriBlock Inc., iştiraki Xenios SEZC aracılığıyla VeriBlock blok zincirinin yaklaşmakta olan ana ağını duyurduğunu açıkladı. 4 Mart 2019’da, VeriBlock’un yıl boyunca testnet aşaması sona erdi ve 25 Mart 2019’da VeriBlock’un ana ağı resmen yayınlanacak ”dedi.

zamanda serbest bırakma dedi.

Hizmet, kripto madencilerine, altcoinlere bağlı blok zincirlerini kullanarak blok ödüller için rekabet edebilmeleri için yarar sağlıyor, ancak aynı zamanda iş kanıtını bir logaritmayı elde eden hesaplama gücünü kullanarak Bitcoin ağındaki üstün güvenlikten de yararlanabilirler.

Bu katılımcı sayısıyla, VeriBlock tarafından hafta sonu boyunca güvence altına alınan yüzde 25’lik rakam kabaca 68.000 işlemdir. Bununla birlikte, VeriBlock, daha önce Bitcoin trafiğinin daha yüksek bölümlerini güvence altına aldığından, bir izleme kaynağı ve cüzdan sağlayıcısı olan blockchain istatistiklerine göre, Bitcoin blok zincirindeki ortalama blok büyüklüğündeki en yeni artış olan Bitcoin blok zincirindeki en yüksek artış İşlemler VeriBlock tarafından doğrulandı.

Boyutta Bir Zıplama
13 Temmuz ve 14 Temmuz 2019 tarihli istatistiklere göre, ortalama blok büyüklüğü Bitcoin tarihindeki en yüksek artış olan bir megabayttan 3 megabayta yükseldi. Bununla birlikte, veriler diğer izleme kaynakları arasında tekrar edilmez, VeriBlock, mutlaka doğru olmayan Bitcoin ağında aşırı yüklenmeye neden olan faaliyetlerin spekülasyonunu körüklüyor.

Son faaliyetlerle ilgili dikkat edilmesi gereken ilginç bir şey, blok büyüklüğündeki artışa rağmen, bitcoin işlemleriyle ilgili ücretlerin son birkaç gün içinde nispeten tutarlı olduğudur. Altı blokta işlem yapılması 13 Temmuz 2019’da 7 satoshis’e mal oldu ve ertesi gün bayt başına 8 oldu. Geçtiğimiz birkaç haftada, kripto fiyatının son birkaç haftada yaklaşık 4.000 $ ‘dan 11.000 $’ a sıçramasına rağmen, ücret oranının göreceli istikrar sağlaması ilginçtir.

Bu birkaç ay süren kripto kışının kırılması oldu ve kripto endüstrisinde karamsarlık duygusu yarattı. Bununla birlikte, ücret oranının istikrarının yanı sıra kaydedilen katılım düzeyi ve sektörün her zaman olduğu gibi sabit olduğu blok büyüklüğünde ayakkabıların artması ve yeni pazar katılımcılarının günlük bazda gelişmekte olan bir bitcoin göstergesi olduğuna girmeye devam etmesi geleceğe doğru pazar.

Kripto Haber