WikiLeaks Önbelleği, Bitcoin Cash Developer sayesinde IPFS’ye ve BCH Blockchain’e Ev Sahipliği Yaptı

15.04.2019
27
A+
A-
WikiLeaks Önbelleği, Bitcoin Cash Developer sayesinde IPFS’ye ve BCH Blockchain’e Ev Sahipliği Yaptı

Bir Bitcoin Cash geliştiricisi, gezegenler arası dosya sistemi (IPFS) ve Bitcoin Cash (BCH) ağındaki Wikileaks ile ilgili belgelerin tüm önbelleğini yükleyerek Julian Assange’ı desteklemeye karar verdi.

Göre news.Bitcoin.com, Geliştirici Chris Troutner Wikileaks tarafından yayımlanan bilgileri sonsuza kadar kullanılabilir hale getirmeye karar verdi.

Wikileaks Verileri Sonsuza Kadar Kullanılabilir

Julian Assange, Chelsea Manning’in yanı sıra ülkenin Savunma Bakanlığı sunucu şifresini kırdığı Mart 2010 tarihinden itibaren yapılan suçlamalardan dolayı tutuklandı.

O zaman, tüm veriler internet üzerinden dünyaya yayıldı ve ortaya çıkardıkları içerik nedeniyle tartışmalara neden oldu. Wikileaks serbest bırakıldı belgeler sonra mali abluka karşı karşıya başladı. PayPal, Mastercard ve Visa, Wikileaks’e bağış yapılmasına izin vermedi. Bu şekilde, bitcoin (BTC) ve dijital para birimlerini bağış olarak kabul etmeye karar verdiler.

Chelsea Manning Guantanamo Körfezi’ne gönderildi ve Julian Assange kaçtı ve Birleşik Krallık’taki Ekvador Elçiliğinde sığınma evi buldu. Başkan Obama onu affetmeye karar verdi. Ama bir kez daha iddianame suçlamalarından tutuklandı. Şu anda, Assange Londra’da düzenlenen ama o ABD’ye iade edilebilir.

Assange tutuklandığından beri, Bitcoin bağışlarında 41.000 dolar toplayabildi. Dahası, Bch geliştiricisi Chris Troutner, tüm Wikileaks önbelleğini Bitcoin Cash blockchain ve IPFS’YE yüklemeye karar verdi. Tüm belgeler Wikileaks indirilebilir.FBI, İç Güvenlik ve daha belgelerle bilgi de dahil olmak üzere nakit.

Bitcoin ve sanal para birimleri, mali baskıya ve diktatörlüğe dönüşen hükümetlere karşı savaşmak için bir araç olarak dünyayı genişletiyor. Örneğin Venezuela’da insanlar açlıktan ölüyor ve Hükümet bunu durdurmak için hiçbir şey yapmıyor.

Bitcoin ve diğer sanal para birimleri ile, ülkedeki bireyler, değeri olmayan yerel fiat para birimi ile ödeme yapamayacak mal ve hizmetler satın alabilirler.

Rusya ve İran’da, telgraf mesajlaşma platformu yasaklandı çünkü insanların diğer sistemlere kıyasla özel bir şekilde iletişim kurmasına izin veriyor.

Kripto Haber