Windhan Energy

18.03.2019
40
A+
A-
Windhan Energy

Blockchain Tabanlı Yenilenebilir Enerji Crowdfunding and Trading Platform

Windhan, blockchain temelli bir yeşil enerjidir. Daha fazla meritokratik bir yenilenebilir enerji varlığı nesli oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanan, Crowdfunding ve işlem platformudur. Şirketlere, tedarikçilere ve diğer aracılara fazla ödeme yapmadan yenilenebilir enerji satmak ve satın almak için yeşil enerji üreticileri ve tüketicileri bir araya getirir. Enerji geliştiricileri, yatırımcıları ve tüketicileri bir araya getiren ve enerji varlıklarının finanse edilmesini ve başlatılmasını sağlayan küresel ve merkezi olmayan bir ağ üzerinden karbon kredisi alım satımını kolaylaştıran bir platformdur.

Windhan Energy Hakkında

Windhan, blockchain tabanlı bir ERC20 yeşil enerjidir. Daha fazla meritokratik bir gelecek nesil yenilenebilir enerji varlığı oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanan Crowdfunding ve işlem platformudur.

Şirketlere, tedarikçilere ve diğer aracılara fazla ödeme yapmadan yenilenebilir enerji satmak ve satın almak için yeşil enerji üreticileri ve tüketicileri bir araya getirir. Enerji geliştiricilerini, yatırımcıları ve tüketicileri, enerji varlıklarının finanse edilmesine ve başlatılmasına olanak sağlayan küresel ve merkezi olmayan bir ağ üzerinden birleştiren bir platformdur.

Windhan, uygulanabilir yasaların öngördüğü kısıtlamalara uygun olarak uygulanabilir yenilenebilir enerji projelerinin platformda listelenmesini sağlar. Platform, çok sayıda insandan küçük yatırımlar yaparak geliştiricilerin para kazanmalarına yardımcı olacak tüm araçlarla donatılmıştır. Yatırımcıların yanı sıra müşterilerin de geliştiricilere bağlandığı bir aracı olarak hareket eder. Bu kapsayıcı yaklaşım, büyük finansal kuruluşlara olan ihtiyacı azaltacak ve böylece finansman sürecini hızlandıracaktır.

Platform finanse edildiğinde, her yatırımcının katkısını temsil etmek için varlığa dayalı belirteçler basılacaktır. “Projelerden” elde edilen gelir, yatırımcılara enerji kredisi (Proje belirteçleri adı verilen) şeklinde dağıtılmaktadır. Yatırımcılar Windhan’ın başvurusunu elektrik faturalarını WHN belirteçleri ile ödemek için – faydalı şirketleri veya konumlarına bakmaksızın kullanabilecekler. 

Windhan, küresel olarak mevcut enerji ekosistemini standartlaştırmak, basitleştirmek ve açmak için enerji belirteci kullanıyor. Enerji belirteci likidite sağlar ve sermayeye erişimi uzatır. Ayrıca, herkes için küresel olarak yenilenebilir enerji ile canlı ticarete erişim sağlar.

Kripto Haber