Windhan Yenilenebilir Enerji Projesi: Blockchain Ticaret Platformu?

15.07.2019
47
A+
A-
Windhan Yenilenebilir Enerji Projesi: Blockchain Ticaret Platformu?

Windhan Yenilenebilir Enerji Projesi Nedir?
Windhan, ERC20 standart blok zincirinde çalışan Yeşil Enerji Platformu’dur. Platform, daha meritokratik bir yenilenebilir enerji varlıkları topluluğu geliştirmek için blockchain teknolojisini kullanıyor. Enerji geliştiricileri, yatırımcıları ve tüketicileri, enerji varlıklarının finanse edilmesine ve başlatılmasına olanak tanıyan dünya çapındaki merkezi olmayan bir ağ üzerinden bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Windhan projesi, 108MW Amiral Gemisi Rüzgar Çiftliği projesini ve blok zinciri ekosistemini onaylayan Kazakistan hükümeti tarafından yürütülmektedir. Proje, kullanıcılara dünya çapındaki potansiyel yeşil projeleri keşfetme ve bunlara yatırım yapma fırsatı verir.

Çok fazla potansiyel
Windhan projesi, 2019’un en iyi ICO’larından biri haline getirebilecek birçok yönden potansiyeldir. Platform, yeşil enerji endüstrisinin yıllık% 15-20 oranında hızla büyümesi gerçeğinden ilham almıştır. Yeşil enerji projeleri, diğer girişimcilere göre daha az riskli çünkü yatırımcılar, projenin potansiyelini imzalanmış enerji tedarik sözleşmeleriyle kolayca doğrulayabiliyor. Windhan, aşağıdaki nedenlere adanmıştır:

Kazakistan’da devlet onaylı 108 MW Flagship projesi
Ucuz elektrik işlemi
Yatırımcılar, üreticiler ve tüketiciler için tek pazar
Akıllı sözleşmeler yoluyla ticari tokenize enerji
Sınır ötesi ödemeler, faturalar ve karbon kredisi değişimi gibi büyük avantajlar için bir belirteç
Merkezi olmayan bir blok zinciri platformu ile anında yeşil enerji proje finansmanı
Windhan Yenilenebilir Enerji Projesi Nasıl Çalışıyor?
Windhan projesi, işlemlerde en şeffaf ve güvenli olan Ethereum blockchain üzerinde çalışmaktadır. Blockchain varlığı işlemleri güvenli ve değiştirilemez hale getirir. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve diğerleri gibi blok zincirleri, özel bilgisayarlar kullanarak işlemleri doğrulayan madencilerin yardımı ile dağıtılan deftere işlemler ekler.

Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan Windhan projesi geniş kullanıcı ve madencilik ağından faydalanmayı hedefliyor. Projelerin sorunsuz ve güvenli bir şekilde yürütülmesini sağlamak için Windhan aşağıdaki alanlarda bir analiz sunacaktır:

Belge ve bilgilerin doğrulanması
Projenin bulunduğu yeri ziyaret etmek Yasal durum tespiti
Üçüncü taraflarca yapılan mali denetimler
Üçüncü tarafların fizibilite çalışmaları
Geliştiricilerle doğrudan görüşmeler
Ayrıca, platform, özen gösterilmesi ve üçüncü taraf uzmanların işe alınması gibi diğer gerekli prosedürleri de yürütecektir. Proje, finansmanı optimize etmek ve gelecekte enerji alımını güçlendirmek için yeni hizmetler geliştirerek başlayacak. Kazakistan’da 108 MW’lık Amiral Gemisi projesini kurarak Windhan, topluma maddi destekli projeleri, tokenize enerjiyi finanse etmeleri ve ticaretini sağlamak için blok zincir üzerinde yenilenebilir bir enerji platformu ile birleştirmeyi amaçlamaktadır. Bu, token satışında Windhan belirteçleri (WHN) verilmesi ile kolaylaştırılacaktır. Belirteçler, platformdaki tüm işlemleri yapmak için temel para birimi olarak görev yapacak.

Windhan Token Tercih neden?
Windhan token (WHN) birçok avantaj sunar. Öncelikle, kullanıcıların fonları şifreli cüzdanlarda güvendedir. İkincisi, tüm Windhan platformları, iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) dahil olmak üzere çoğu şifreleme para birimi borsalarına benzer güvenlik özelliklerine sahip olacaktır. Ek olarak, aşağıdaki avantajları sunar:

Ticari şifreleme para birimi – yeşil enerji projelerini crowdfunding için bir platform
İstediğiniz zaman istediğiniz yere erişin
Enerji tokenizasyonu ile jeton alımı ve satımı
Sadakat ve VIP üyelik programları dahil olmak üzere karbon kredileri ticareti için bir platform
Çok kullanıcılı erişim
Enerji faturası ödemeleri ve yatırımları — her zaman portföy genel görünümü
Kullanıcı dostu kontrol paneli ve mobil uygulamalar

Kripto Haber