YellowBetter

08.04.2019
18
A+
A-
YellowBetter

Dünya Tek Adresde

YellowBetter, kullanıcıları, ülkenin gerçek temsilcisi ile doğrudan iletişime geçerek ilgilenen ülkenin yaşam kültürüne ve diline yaklaşma fırsatı sunan sosyal bir portal olacaktır. 

Portal fikri, uzun yıllardır yabancı dil öğretimi alanında eğitim ve öğretim hizmetlerinin yanı sıra bu hizmetlere olan talebin gözlenmesi sonucunda oluşturulmuştur. 

YellowBetter herhangi bir öğrenme kuralı getirmez, yeni öğrenme biçimlerinde açıklığı teşvik eder ve teşvik eder. Dünyanın İnternet çağına girdiği “Küresel köy”, dünyanın öbür tarafından biriyle hızlı bir şekilde ilişki kurma fırsatı sunar. 

Birbirinden öğrenmek isteyen iki yabancının böyle bir buluşması, kültürlerini, ilgi alanlarını sunmaları – kendilerini paylaşmaları, dil ile canlı bir temas şeklinde sonuçlar verir. Bu sadece bir ders değil, örneğin İngilizce değil, temsilcimizle yaptığımız konuşma sayesinde ülke çapında sanal bir yolculuk.

YellowBetter Hakkında

Sarı Daha İyi, dengesiz ve sürekli değişen bir gerçeklikteki eğilimlere bir cevaptır. 

Portal fikri, uzun yıllardır yabancı dil öğretimi alanında eğitim ve öğretim hizmetlerinin yanı sıra bu hizmetlere olan talebin gözlenmesi sonucunda oluşturulmuştur. Birçok dili öğrenmek için ilgi ve ihtiyaç o kadar büyük ki, arz talepleri karşılamıyor ve hedef grupların temel ihtiyaçlarını dikkate almıyor gibi görünüyor. 

Portalın temeli, yabancı dil öğrenmenin en etkili yönteminin doğrudan seyahat, kültür, insan ve gelenekleri öğrenmeye bağlanan pratik olduğu inancıdır. Bilgi daha sonra bağlamda derinlemesine köklenir, daha hızlı emilir ve uzun süre hatırlanır. 

Tecrübe ile öğreniyor. Duygular, gerçek deneyimler, Belirli bir kültürle doğrudan temas, dille yapılan bir kurs toplantısı sırasında beynin içinde kalan öğrenme alanlarını harekete geçirir. 

Dil hala hayatta olduğu için kültürel bağlamları, gelenekleri yansıtıyor ve yabancılarla gerçek bir temas kurmadan iyi tanımak imkansız.

Kripto Haber