Yeni KPMG anketi, iş dünyasında Blockchain eksikliği, şirketlerde Kripto Para Show

11.04.2019
35
A+
A-
Yeni KPMG anketi, iş dünyasında Blockchain eksikliği, şirketlerde Kripto Para Show

Kripto Para kullanımı hala özellikle geleneksel finansal sistemin savunucuları için, birçok tüketici için yeni bir şeydir. Blockchain teknolojisi bile birçok ilerleme kaydetti, ancak gerçek şu ki hala gitmek için uzun bir yol var.

Bir sonraki Web’den gelen haberlere göre, finansal dünyanın geri kalanının kripto ve blockchain hakkında nasıl düşündüğünü gösteren bir resim elde etmeyi amaçlayan şirket, KPMG tarafından 450 katılımcılarıyla yeni bir anket yapıldı.

Ankette, katılımcı bireylerin yaklaşık %60’ı, farklı süreçlerin otomasyonuna yardımcı olmak için teknolojiyi kullanma isteğini dile getirdi. Bununla birlikte, bu katılımcıların %67’si şu anda teknolojiye dahil olmadıklarını ve %27’sinin organizasyonlarının zaten dahil olup olmadığından emin olmadıklarını belirtti.

Bu katılımcılar blockchain hakkında konuştuklarından, blockchain teknolojisinin yaygın bir çözüm olarak benimsenmesinden sorumlu olduklarını düşündükleri çoklu faktörlere odaklandılar. Katılımcıların yaklaşık üçte biri kaynak eksikliğini dile getirirken, fon grubun %22’sini suçladı.

Başka bir 22 % kabulünü mümkün kılmak için kendi şirket içinde teknolojik yeteneği eksikliği olduğunu söyledi.

Bir sonraki Web işaret ettiği gibi, blockchain’in nihayet diğer hizmetlere genişletme yeteneği, operasyonlarında daha iyi verimliliğe ulaşmak için çeşitli kuruluşlara sunulabilecek yardımlara dayanmaktadır. Bununla birlikte, blockchain’in ne sunduğunu ve bunu uygulamak için kaynakları anlamadan, evlat edinme çok uzak olabilir.

Ocak ayında, Hackerrank’ın 2019 Geliştirici becerileri raporu, blockchain teknolojisinin önümüzdeki birkaç yıl içinde gerçek dünyada benimsenmeye ulaşması muhtemel olduğunu öne süren araştırmalar gösterdi.

Kripto Haber