Yerel raporlar, 350 milyon dolarlık Yeni Zelanda emeklilik fonunun Bitcoin’e (BTC)% 5 yatırım yaptığını doğruladı.

28.03.2021
18
A+
A-
Yerel raporlar, 350 milyon dolarlık Yeni Zelanda emeklilik fonunun Bitcoin’e (BTC)% 5 yatırım yaptığını doğruladı.

Multi milyon Yeni Zelanda merkezli bir emeklilik fonu olan KiwiSaver Growth Strategy’nin toplam varlıklarının 55’ini Bitcoin’e (BTC) yatırdığı bildirildi. 350 milyon dolarlık emeklilik fonu, kurumlardan gelen kapsamlı yatırım izini göstererek, ayak parmaklarını kripto para birimlerine daldıran türünün ilklerinden biri haline geldi.

Yeni Zelanda Fon Yönetimi’nin baş yatırım sorumlusu James Grigor, altın ve Bitcoin arasındaki benzerlikleri dijital varlığı ele geçirmenin ana nedeni olarak belirtti. Mart ayında Bitcoin, fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.000 $ ‘ı belirlediği için trilyon dolarlık bir varlık olarak parlak metale katıldı.

Grigor, yerel bir finans haber kuruluşu olan Stuff ile yaptığı röportajda, “Altına yatırım yapmaktan memnunsanız, bitcoin’e gerçekten indirim yapamazsınız” dedi ve şirketin gelecekte yeni BTC ürünlerine odaklanacağını ekledi.

KiwiSaver Growth Strategy, düşük gelirli çalışanların aylık gelirlerinin yüzde 10’una kadar katkıda bulunmalarına olanak tanıyan, Yeni Zelanda merkezli bir tasarruf şirketidir. Tasarruf firması, iş değiştirirken bile maaş çekinizden belirtilen tasarrufları otomatik olarak yönlendirir.

kriptopara