Zcash (ZEC) Yeni Güncelleme

27.10.2018
84
A+
A-
Zcash (ZEC) Yeni Güncelleme

Eski popüler coinlerden,Zcash bir sonraki güncellemeyi duyurdu.Yeni güncelleme 100 kat daha hafif ve en az altı kat daha hızlı olmasını sağlayacanacağını, bu da varlığın ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artırabileceği belirtildi.

Yeni güncellemenin 29 Ekim’de aktivasyon yapılması planlanıyor ve projenin genel kalitesine göre önemli bir iyileşme olacak gibi görünüyor. Örneğin, ZK-snarks, veri işlemlerini gizlemek için kriptografi çalıştıran yeni bir protokol kullanacaktır. Güncelleştirme, Sapling olarak adlandırılacak ve 2016 yılında Zcash’i yaratan kar amaçlı şirket olan Zcash şirketi tarafından yapıldı.

Sapling, korumalı işlemleri daha hızlı hale getirecek değişiklikler getirecek çünkü daha hafif olacak ve aynı zamanda mobil cüzdanlardaki jetonu kullanacaklar. Zcash Company’nin CTO’su Nathan Wilcox, medyaya protokolün 100 kez bellek tüketen ve altı kez süreci hızlandıran kalkan transferleri için kullanılacağını söyledi.

Ancak, bu korumalı işlemlerin yalnızca bilgisayardaki programın tam düğümlerini çalıştıran kişiler tarafından yapılabileceğine dikkat edilmelidir. Şirket ayrıca şeffaf işlemlerin kaldırılmasına da karar verdi, çünkü korumalı işlemlerle birlikte kullanıldığında anonimliğe zararlı olabilirler.

Asıl gayret, artık korumasız işlemler yapmayacakları madeni para sahipleri tarafından kullanılmak üzere “gizlilik” için yeni bir dönem yaratmaktır. Wilcox ayrıca protokolün güvenliği ve performansı artıracağını ve şirketin gerçekten istikrarlı bir lansman yapmaya odaklandığını doğruladı

kriptopara