Zero Carbon Project

12.02.2019
52
A+
A-
Zero Carbon Project

Blockchain Kullanarak İklim Değişikliği ile Mücadele

Zero Carbon Project, blockchain kullanarak iklim değişikliği ile mücadele ediyor. Sıfır karbon pazarlarımız yenilenebilir enerji ve fosil yakıtları fiyattan düşürdü ve müşterilerimiz ZeroCarbon jeton ödüllerini değişim katalizörü olarak kazandı. Birlikte karbon emisyonlarını yenilenebilir enerjiden daha hızlı azaltabiliriz.

Zero Carbon Project Hakkında

Sıfır Karbon Projesi, blok zinciri ve uluslararası karbon kredilerini kullanarak iklim değişikliğiyle mücadele ediyor.

Yenilenebilir enerji, etkileyici maliyet düşüşleriyle elde edilen iklim değişikliği sorununa iyi cevap vermiştir. Bununla birlikte, yenilenebilir enerjilerin çok pahalı kalmasından endişe duyuyoruz ve bu nedenle karbon emisyonları üzerindeki etkisi yavaş.

Sıfır Karbon Projesi 2 bölümden oluşmaktadır:

  1. enerjiyi mevcut yenilenebilir ve fosil yakıt enerji sözleşmelerinden daha düşük bir fiyata teslim etmek; ve
  2. İnsanları Sıfır Karbon Projesi’ni kullanmaya teşvik etmek, tüketicileri Sıfır Karbon Projesi’ne katılmaları için ödüllendirmek ve tüketicilerin faaliyetlerini teşvik etmek için blok zincirine dayalı bir teşvik programı sağlamak.

Çözümümüzün ilk kısmı, tüketicilerin karbon salımlarının uluslararası karbon kredileriyle dengelendiği daha ucuz enerji sözleşmelerine erişmelerini sağlayan rekabetçi bir “Sıfır Karbon Piyasası” ndan oluşuyor.

İkincisi, blok zincir ekonomimiz, müşterilerin Pazarımızdan elde edeceği gelecek değeri yakalamak için tasarlanan ZeroCarbon belirteçlerine dayanmaktadır. Bu, dağıtılmış defter, Ethereum akıllı sözleşmeleri ve kripto borsaları kullanılarak etkinleştirilir.

ZeroCarbon belirteçleri, somut değere dayanmaktadır, çünkü enerji tedarikçileri bunları Piyasa’mızı kullanmak için işlem ücretlerini ödemek için kullanmalıdır. Bu nedenle, tüketici tabanımız büyüdükçe, sabit bir tedarik tarafından sınırlanan ZeroCarbon belirteçlerine olan talep artmaktadır.

Sıfır Karbon Projesi tarafından alınan işlem ücretlerinin% 70’inin ‘geri dönüştürülmesini’ ve Tüketicilere Sıfır Karbon Projesi’ne katılmaları için ödül olarak verilmesini amaçlıyoruz. Enerji tedarikçileri ve tüketicileri (“Müşteriler”), ZeroCarbon jetonlarını işlem ücreti ödemek için satın alan enerji tedarikçileri de dahil olmak üzere diğer müşterilere satabilir. Bu, ZeroCarbon ekonomik döngüsüdür.

Bugüne kadar elde edilen ilerleme
Geçen yıl Zero Carbon Market’i aktif olarak inşa ediyoruz. Bu, Proje ekibinin kurulmasını, sistemleri tamamlamayı, ZeroCarbon akıllı sözleşmelerini tasarlamayı ve İngiltere’deki enerji tedarikçilerini kaydetmeyi içerir. İngiltere Pazarımız şimdi tamamlandı ve Ekim 2018’de piyasaya sürülmeye hazır. Bunu 2019’da küresel bir lansman izleyecektir. 

İnovasyon ve uygulamaları
izlenmesi Sıfır Karbon Projesi, Londra merkezli, ödüllü bir enerji ve karbon danışmanlığı olan Beond www.beondgroup.com’un bir yan kuruluşudur. 

Beond, yeni teknolojilerin uygulanmasıyla müşterilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak ve aynı zamanda küresel iklim değişikliği ile mücadele konusunda tutkulu olan 30 enerji piyasası profesyonelinden oluşan bir ekip. Temel değerlerimiz dürüstlük, yenilikçilik ve kalitedir.

Beond, İngiltere’de Knight Frank, Capita, Kurtuluş Ordusu ve Salford İlçe Meclisi dahil olmak üzere 600’den fazla enerji tüketicisine hizmet veriyor ve son üç yılda inovasyon, yeşil iş ve danışmanlık hizmetlerini kapsayan sekiz ödül aldı.

Kripto Haber