EtherScan Verileri ETH Madencilerinin Zararlarının Devam Ettiğini Gösteriyor

13.02.2019
80
A+
A-
EtherScan Verileri ETH Madencilerinin Zararlarının Devam Ettiğini Gösteriyor

Bitcoin’in Kripto Para meraklıları, bu dönüm noktasına bir yıldan fazla bir süre boyunca ulaşılmasının beklenmemesine rağmen, madencilik ödüllerinin yarıya inmesi konusunda son zamanlarda endişe duyuyorlardı. Ancak, bu odaklanma herkesin sırtını Ethereum’a bıraktı. Etherscan’dan toplanan son bilgiler, madencilik ödüllerinin, kendi kullanıcıları için kötü haber olan Ethereum için tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığını ortaya koyuyor.

10 Şubat’ta, oluşturulan yeni ETH’nin kaydı önceki aya göre neredeyse 7.000 daha azdı. Platform Temmuz 2015’te en yüksek seviyesine 39.000’in üzerinde ulaştı. Bununla birlikte, Etherscan’dan gelen veriler, yeni mayınlı ETH’deki ani düşüşün, şimdi Ethereum’u madencilik yapmak için madencilerin sürdürmesi gereken artan zorluk ile ilgili olduğunu gösteriyor.

Eylül ayında, Ethereum’un çekirdek geliştiricilerinin bir “zorluk bombasını” geciktirmeye karar verdikleri ortaya çıktı. Bunu yapmak için, platform Konstantinopolis sert çatalına bu değişiklik için bir kod eklemeyi seçti, birkaç kez ertelendi. Ethereum için “buzul çağı” olarak da adlandırılan bu zorluk bombası, Çalışma Kanıtı protokolleri aracılığıyla madeni zorlaştırıyor.

Bu uygulamanın amacı, Ethereum’un yerinde bir Onay Kanıtı algoritması kullanmayı seçtikten sonra madencilerin zincir üzerinde çalışmaya devam etmelerini engellemekti. Geliştiriciler Konstantinopolis’in sert çatalına bağlı kalmaya karar verdiklerinden PoS uygulaması ertelendikçe zorluk bombası ertelendi. Ancak bu gecikme, madencilerin bu arada madencilik yapmasını kolaylaştırıyor.

Maalesef, madenciler Konstantinopolis ile olacak bir “susuzluk” için hazırlık yapmak zorundalar. Madenciler genel olarak madencilikte daha fazla zaman harcayacaklar, aynı zamanda ödülleri 3 ETH’den 2 ETH’ye düşürülecek. ETH’nin şu anki fiyatının 122 $ olduğunu göz önüne alındığında, bu 100 $ ‘ın üzerinde bir kayıp. Ancak, her gün daha fazla blok oluşturmak daha kolay hale gelecektir.

kriptopara