Zeux App, Perakende Mağazalarında Kripto Para Ödemeleri İçin IOTA’nın Kullanılmasını Sağlıyor

23.03.2019
22
A+
A-
Zeux App, Perakende Mağazalarında Kripto Para Ödemeleri İçin IOTA’nın Kullanılmasını Sağlıyor

Kripto ödemeleri başlangıcı Zeux, kısa bir süre önce perakende mağazalarındaki kripto ödemeleri belirtecini listelemek için IOTA (MIOTA) ile birlikte olacağını belirtti. Raporlara göre, hizmet Samsung Pay ve Apple Pay’i kabul eden mağazalarda mevcut olacak.

Zeux, yeni belirteç için IOTA ödemelerinin ekleneceğini ve insanların birkaç farklı tüccarla birlikte kullanabileceğini doğrulayarak sosyal medya aracılığıyla ortaklığı açıkladı. Şu anda, Zeux’un bir FCA düzenleyici lisansı var ve bu muhtemelen önümüzdeki ay Avrupa Birliği’nde başlatılması nedeniyle değişikliklerin bir parçası.

Şirket, yakında hizmetlerini ABD’de başlatmayı da planlıyor. Duyurulara göre, marketlerden kahve dükkanlarına kadar çok sayıda dükkan Zeux kullanarak ödeme alabilecektir.

Ayrıca, Zeux kullanan müşteriler, müşterilerinin uygulamayı kullanarak birkaç şey yapmalarını sağlayabilecektir. Sadece ödeme yapmaları için değil aynı zamanda cüzdanlarında kripto saklama ve yatırım için kullanmalarına izin verilecek.

Daha geçen hafta, bir başka orta seviye kripto varlığı olan Qtum da Zeux’da listelenmişti. Bu, hareketi açıkça ortaya koyuyor: Şirket, müşterileri için yeni bir hedefe ulaştığında daha güçlü bir teklif sunmak için genişlemeden önce daha birçok varlığı listelemeye çalışıyor.

Geçtiğimiz yıl en son Bitcoin Cash’ten yaratılan çok tartışmalı bir simge olan Bitcoin SV bile son zamanlarda platforma eklendi.


Ortaklık hakkında

Kaynaklar, bu yeni ortaklığın tamamen evlat edinmeyle ilgili olduğunu gösteriyor. IOTA’nın kurucusu David Sønstebø, bu işbirliğinin IOTA’nın daha yaygın bir şekilde benimsenmesini ve varlığın geleceği için çok önemli olabileceğini belirtti.

Zeux’un CEO’su Frank Zhou da IOTA’ya evlat edinme ve işbirliği yapma konusunda yardımcı olma fikrinden, şirketin kripto para birimleri ile eski moda geleneksel ekonomi dünyası arasındaki köprüde yardım etmesine yardımcı oldu. Zhou ayrıca, IOTA tarafından kullanılan ve çok ilginç bir teknoloji parçası olarak kabul ettiği blok zincir protokolü olan Tangle’den bahsetti.

Bunun gibi ortaklıkların kripto endüstrisine bir bütün olarak yardımcı olacağı da bekleniyor. Şu anda, pek çok insan kripto kullanmıyorsa, endüstri benimseme konusunda yetersiz. Bunun gibi hizmetler sayesinde, insanlar kriptoların işlemler için ne kadar yararlı olabileceğini görmeye başlayacağından işler yavaş yavaş değişmeye başlayabilir.

Bunun gibi bir hizmet özellikle önemlidir, çünkü tüccarlar hiçbir zaman kriptolarla uğraşmak zorunda kalmazlar. Diledikleri şey buysa bunun yerine fiat alacaklar. Bu, kriptoların şu anda birçok mağaza tarafından kabul edilmemesinin ana nedenlerinden biri olan volatilite ile mücadeleye yardımcı olacak akıllı bir hareket

kriptopara