Zygot ERP: Blockchain Kurumsal Kaynak Planlama Yazılımı?

23.07.2019
69
A+
A-
Zygot ERP: Blockchain Kurumsal Kaynak Planlama Yazılımı?

Zygot, ölçekte şirket birlikte çalışabilirliğini sağlayan merkezi olmayan bir açık kaynaklı akıllı ERP çözümüdür. Yeni nesil platform, çalışmalarında bir amaç bulmak ve bu süreçte birbirlerini desteklemek isteyen meraklı ve yaratıcı insanlardan oluşan güçlü bir ekip oluşturuyor.

Zygot, boyutlarına bakılmaksızın, tüm şirketlere ihtiyaçlarına göre uyarlanmış yazılım çözümlerinin avantajlarını sunmayı amaçlamaktadır. Projenin misyonu, merkezi olmayan kurumsal yazılım için bir ekosistemi ve mekanizmaları kavramsallaştırmak, tasarlamak, kolaylaştırmak ve sürdürmektir. Bu, çeşitli yazılım geliştirme, uygulama ve geliştirme alanlarında uluslararası bir kapsamda gerçekleşecektir.

Zygot’un temel amacı, tüm şirket boyutları, alanlar, ekosistemler, uygun fiyatlı, topluluk tarafından geliştirilmiş, işbirliğine dayalı ve sürdürülebilir ERP modüler çözümü olan ZERP için blok zinciri destekli, küresel, kapsamlı bir hale getirmektir.

Tanımlanan Problem
Zygot, herhangi bir şirketin ERP yazılım çözümlerine ihtiyaç duymasından esinlenmiştir. Araştırma ve uygulama, bu yazılım çözümleriyle, müşterilerin ve sağlayıcıların çok çeşitli sorunlara ve yanlış anlamalara sahip olduğunu ortaya koymaktadır. Bir şirket ERP’yi veya onun bir kısmını edindiğinde, özellikle uygulama aşamasında ayarlamalar ve değişikliklere yol açar. Bu tür değişiklikler genellikle nihai ürüne yansır.

Ayrıca, ERP yazılım çözümlerinin uygulanması, özellikle değişiklik ve değişiklik yapılması gerektiğinde ve aynı sağlayıcıdan gelmeleri gerektiğinde aşırı pahalı bir alıştırmadır. Yazılımdaki en büyük değişiklik aşırı pahalı ve mevcut çözüm için zaten harcanan bütçeler.

Zygot Çözümü
ERP yazılım çözümleri ve müşterileri arasındaki yanlış anlaşılmaları en aza indirmek için, çeşitli iyileştirmeler sunan merkezi olmayan bir sisteme ihtiyaç vardır. Bu zemine karşı Zygot, yukarıda belirtilen sorunları çözmek için uygulamaya özel blockchain mantığını da kullanabilen, merkezi olmayan bir sistem olan Tendermint motoruyla birlikte çalışır.

Zygot, kullanıcıların bağımsız yazılım ekipleri, bağımsız uygulama ekipleri ve müşteriler tarafından güncellenen ve bakımını yapan Açık Kaynak olan ERP yazılımını başlatmayı amaçlamaktadır.

Merkezi olmayan bir sistemde, kullanıcılar aynı yazılım çözümü için çeşitli uygulama ekipleri, yazılım üretimi için çeşitli uygulama ekipleri ve çeşitli yazılım güncellemeleri için kullanabilecekler.

Zygot, kullanıcıların ihtiyaçlarını yayınlayacağı bir gösterge panosu oluşturmayı ve uygulayıcı ekibine ne kadar jeton aktarılacağını belirtmeyi amaçlamaktadır. Bu şekilde, aynı gereksinime sahip birçok kullanıcı tarafından sunulan kümülatif belirteç sayısı, ekiplerin bir atamaya başlaması ve mümkün olan en iyi kalitede yerine getirmesi için teşvik edici olacaktır.

Token Yardımcı Programı
ZYGOT belirteci, ZERP motorunu çalıştıran temel kaynaktır. ZERP ekosisteminde çeşitli mekanizmalarda kullanılacaktır. Bir kullanım şekli aşağıdaki gibi çalışacaktır:

Kullanıcıların, açmak istedikleri modüllere göre belirli miktarda jeton almaları gerekecektir.
Belirteçler, 1 yıl gibi belirli bir süre boyunca akıllı bir sözleşmeye kilitlenecek.
Kullanıcı belirteçlerin kilidini açmaya ve modülü devre dışı bırakmaya karar verirse, kullanıcı, kullanım süresine göre belirli miktarda belirteçle “cezalandırılır”.
Ek olarak, belirteçler, geliştirme ekiplerinin belirli bir şirketin görevlerini kabul edebilmek için belirli miktarda belirteçleri ödemesi gereken ZERP pazarında kullanılacaktır.

Kripto Haber