Alman DZ Bank Ripple Blockchain Kullanımı İçin Araştırmalara Başladı

16.10.2018
138
A+
A-
Alman DZ Bank Ripple Blockchain Kullanımı İçin Araştırmalara Başladı

Blockchain, bir teknoloji olarak özellikle bankacılık sektöründe olmak üzere 2018’de büyük bir atılım gerçekleştirmiştir. Bazı çalışmalar bankaların blok zincir entegrasyonu ile daha fazla tasarruf ve daha hızlı işlemlere neden olacağına işaret etmektedir. Bankalar, sadece ödeme süreçlerinde değil, uyum ve hazine işlemlerinin yanı sıra sözleşmelerde de maliyet indirimlerinin keyfine varacaklar.

 

Ülkenin ikinci büyük bankası olan Almanya’nın DZ bankası, aktif büyüklüğüne göre blok chain yoluna gitmeyi planlıyor. Potansiyel Ripple Interledger protokolü entegrasyonu ile ilgili olarak, banka son raporlarında “blockchain (ler) ve uzlaşma üzerindeki olası etkileri” konusunda birkaç slayt listelemiştir.

 

Diğer hassas sektörlerde olduğu gibi, test edilmeksizin bankacılık sistemine yeni bir şey entegre etmek de büyük bir hata olabilir. Oldukça ilginç olan nokta, Frankfurt – ReiseBank’ta başka bir Ripple (XRP) ortağı olmasıdır.

Muhtemelen, DZ bankasının iştiraki ReiseBank’a izin vermesi, Ripple Interledger Protocol’ü test etmenin tüm risklerini alması ve sonuçları beklemesidir. Ve belki de bu sonuçların kesin olması durumunda, DZ herhangi bir risk almadan ve testleri yaparken zaman kaybetmeden Ripple’ı uygulayabilir.

kriptopara