Andorra Telecom, Alastria’nın Link2Chain adlı İspanyol Konglomerasına Katıldı

03.08.2019
46
A+
A-
Andorra Telecom, Alastria’nın Link2Chain adlı İspanyol Konglomerasına Katıldı

Andorra Telecomm ve Alastria, birincisinin ikincisinin blok zincirinde kendi düğümünü işlettiğini görecek bir ortaklık kuruyor.

Andorra Telecoms, Çarşamba günü erken saatlerde Alastria, İspanya Ulusal Jetonu ve Kimlik Blokları Grubu ile ortaklığa giren en son şirket haline geldi.

Ortaklık, blok zinciri bazlı çözümleri iç süreçlerine entegre ederek Andorra Telekom’daki ağları geliştirmeyi amaçlıyor. İşbirliği aynı zamanda Andorra’ya blockchain ağında çalışması için kendi blockchain düğümünü sunmayı hedefliyor.

Alastria, İspanya’da 800’den fazla şirketten oluşan büyük bir konsorsiyumdur ve blok zinciri birleştirmeyi ve ülkedeki büyük şirketler için varlıkları sayısallaştırmayı hedeflemektedir.

“Açık bir işbirliği”
İki şirket arasındaki işbirliği, telekomünikasyon endüstrisinde daha iyi çözümler için açık bir ağ ve bir ağ geçidi sağlar. Kasım 2016’da, telekomünikasyon şirketi, teknoloji alanındaki girişimciliği teşvik etmek ve ülkenin ekonomik çeşitliliğine katkıda bulunan yeni faaliyetlerin geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla NIU inkübatörü ve iş hızlandırıcısını başlattı.

Alastria ile ortaklık, Link2Chain girişimcilik programı gibi NIU programındaki projeleri vurgulamak için belirlendi.

Ayrıca, Andorra Telecomm’un genel müdürü Jordi Nadal, ortaklığın blok zincirinde yeni olanaklar için bir geçit sağladığını iddia ederek Alastria ile ortaklığa övgüde bulundu. O da dedi ki:

“Alastria ile yapılan anlaşma teknolojik ayağı güçlendirmemize izin veriyor ve hepsi referans olarak farklı teknolojilerle gelişmelere izin veriyor.”

Gelişmeler
Ocak ayının başlarında, bir İspanyol otomobil üreticisi olan SEAT, kentsel hareketlilik girişimlerine yardımcı olmak için blok zinciri çözümleri geliştirmek amacıyla Alastria konglomera’ya katıldı.

Proje, önümüzdeki aylarda takip edilmek üzere finans ve satışlarla üretim ve imalatta başladı. Andorra’nın hükümeti şu anda blok zincirleme teknolojisine yoğun bir şekilde yatırım yapıyor ve eğitim, devrimci teknolojiyi hızla benimseyen önemli bir sektör.

Şubat ayında, Andorra hükümeti blockchain üzerine kaydedilmiş yükseköğretim dijital sertifikalarını sunma planlarını açıkladı. Bu, öğrenciler için daha güvenli ve kolay erişilebilir bir kayıt defteri oluşturmak için ayarlanmıştır.

Kripto Haber