Avaloq Servet Yönetim Bankacılığı Yazılım Şirketi, Ethereum Enterprise Alliance’a (EEA) Katıldı

21.03.2019
158
A+
A-
Avaloq Servet Yönetim Bankacılığı Yazılım Şirketi, Ethereum Enterprise Alliance’a (EEA) Katıldı

Avaloq şu anda en önemli uluslararası yazılım servis sağlayıcıları arasında. Fintech Şirketi ayrıca birçok varlık yöneticisine ve birden fazla bankaya hizmet veren bir iş süreci hizmet sağlayıcısıdır (BPaaS). Avaloq, dijital bankacılık, dijital varlık yönetimi ve çekirdek bankacılık yazılımlarında lider olarak kabul edilir. Aslında, Avaloq, 150’nin üzerinde kayıtlı bankası bulunan dünyanın en büyük çekirdek bankacılık BPaaS ve SaaS platformudur.

Şu anda, Avaloq, ödüllü yazılımı tarafından yönetilen varlıklarda 4 trilyon doların üzerinde bir işlem yapıyor. Şirket, denenmiş ve test edilmiş bir işlemle desteklenen en iyi dijital kullanıcı deneyimlerinden birine sahiptir. İşlem, müşterilerin 90 gün kadar kısa bir süre içinde aktif bir statüye sahip olmalarını sağlamak ve kaydolmaktan sorumludur. Diğer platformlara kıyasla, Avaloq esnek modüler bir yaklaşım sayesinde en ileri seviyedir.

Bununla birlikte, mükemmel bir yazılım servis sağlayıcısı olmak için, böyle bir vizyona sahip herhangi bir şirketin, müşterisinin çıkarlarıyla birleşmesi gerekir. Bu haliyle Avaloq, HSBC, Edmond De Rothschild ve Barclays gibi küresel bankacılık devleriyle birkaç kişiden bahsetti. Böyle bir platformla, şirket, ortalama yatırımcıdan yüksek net değerli meslektaşlarına kadar herkesin ihtiyaçlarını karşılayabilir. İşte firmanın, EEA olarak bilinen Enterprise Ethereum Alliance ile yakın zamandaki birleşmesine daha derinlemesine bir bakış.


Birleşme

Avaloq, geçtiğimiz günlerde en iyi bankacılık yazılımı servis sağlayıcısı olarak statüsünü koruyarak erişimini artırmak amacıyla Enterprise Ethereum Alliance’a katıldı. EEA’nın açık kaynaklı blok zinciri girişiminin tüm üyeleri, Avaloq, bankacılık sektöründe Ethereum tabanlı teknolojinin geliştirilmesinde hayati bir rol oynayacaktır. EEA, açık kaynak kodlu referans ve açık standartların yanı sıra en iyi uygulamaları garanti eder.

Şirket aynı zamanda dahiyi geliştirmek için uzmanlığını ve Ethereum teknolojisini güçlendirmek amacıyla yeni bankacılık kullanım davalarını kullanacak. Avaloq’un EEA’ya dahil edilmesiyle ilgili olarak, şirketin CTO’su Thomas Beck yalnızca birleşmeden doğan olumlu özellikleri gördü. Yeni başlayanlar için, geniş blok zinciri ağı, Avaloq’un bankacılık sektöründe yenilikçiliği daha da artırması için bir şanstır. EEA, teknik bilgi birikiminin yanı sıra teknolojiden yararlanmak için fikirlere gelince de Avaloq’a rakipsiz bir zenginlik sunuyor.

Bu haliyle, Avaloq, finans sektöründeki belirli işletme temelli vakalara çoklu referans noktaları ile hitap edebilecektir. Blockchain ağı ayrıca Avaloq’un şu anda bankacılık sisteminde olmayan diğer servet yöneticilerine hitap etmesini kolaylaştırıyor. Avaloq, EEA’nın dünya genelinde 40’tan fazla ülkeye yayılmış 400’den fazla üyesi şirketi olduğunu görerek bu birleşmeden çok şey kazanmayı bekliyor. Daha da iyisi, EEA sadece bankacılık sektörüne değil, aynı zamanda hükümet, sağlık, pazarlama, eczacılık, sigorta ve enerji gibi diğer sektörlere de değinmektedir.

EEA’nın kar amacı gütmeyen bir konsorsiyum olduğu göz önüne alındığında, Avaloq ve blok zincirindeki diğer şirketler Ethereum’un ana akıma girmesinden sorumludur. Halen AÇA ile çalışan şirketlerden bazıları Microsoft, Kanada Kraliyet Bankaları ve İskoçya, Cambridge Blockchain, Rutgers Üniversitesi, T-Mobile, BBVA, Banco Santander ve Microsoft’tur

kriptopara