Avusturya’nın Wien Energie’si, Kodlara Sahip Elektrikli Otomobiller için Blockchain Bazlı Şarj Cihazı Üretimine Başladı.

31.03.2019
25
A+
A-
Avusturya’nın Wien Energie’si, Kodlara Sahip Elektrikli Otomobiller için Blockchain Bazlı Şarj Cihazı Üretimine Başladı.

En büyük Avusturyalı enerji sağlayıcıları Wien Energie, yakın zamanda blockchain firması Riddle & Code ile ortaklaşa bir DLT tabanlı elektrikli araç şarj cihazı başlattıklarını açıkladı.

Wien Energie bir enerji şirketi ve Wiener Stadtwerke’nin bir parçasıdır. Wien Energie Avusturya’nın en büyük enerji sağlayıcısıdır ve yaklaşık . 23 elektrik TWh, doğal gaz, ve ilçe ısıtma yıllık satmaktadır . Şirket, büyük Viyana bölgesinde yaklaşık 2 milyon müşteriden, 230,000 ticari ve endüstriyel tesislerden ve 4.500 tarımsal işletmelerden elektrik, doğal gaz ve ısı tedarikinde faaliyet göstermektedir.

Şu andan itibaren, e-şarj istasyonlarının, PV kurulumlarının ve ev sayaçlarının donanım entegrasyonu test ediliyor. Çözüm, akıllı sayaçları, tüketicileri ve enerji üreticilerini bağlamak için güçlü ve istikrarlı veri arayüzleri sunar.

Resmi Duyuru okundu:

İlk adım olarak, RİDDLE & CODE ve Wien Energie, dijital kimlikleri yönetmek ve elektrikli otomobil şarjının gerçek zamanlı yerleşimini sağlamak için şarj verilerini güvenli bir şekilde iletmek için bir e-şarj cihazına bağlandı. E-şarj cihazları, güven ve esneklik getiren ve enerji topluluklarına yönelik daha ileri adımlar atan eksiksiz bir enerji çözümünün ilk parçasıdır. Başarılı bir testten sonra, 2019’un son çeyreğinde sistemin ilk tanıtımı planlanıyor. Genel amaç, dağıtılmış altyapıya dayalı esnek, güvenli ve ölçeklenebilir enerji yönetim sistemleri için bir temel sağlamaktır.

Riddle & CODE, Blockchain arayüz şirketi, nesnelere ve insanlara güvenilir kimlik getiren donanım ve yazılım yığınları oluşturan Avrupa bir başlangıçtır. Riddle&CODE, müşterileri ve ortakları ile birlikte finansal piyasalara, enerji dağıtımına, tedarik zinciri yönetimine ve şeylerin internete daha fazla verimlilik ve yeni iş modelleri getiriyor.

Onların CTO, Tom Fuerstner yorumladı:

RİDDLE & CODE, yeni bir prosumer enerji pazarına olanak tanıyan son müşteri ve tedarikçi gereksinimlerini karşılamak için blockchain teknolojisini kullanan bu projenin önemli bir parçası olmaktan heyecan duyuyor. Ortaklarımız Wien Energie ve Viertel Zwei ile birlikte, alıcıların ve satıcıların ana katılımcılar olduğu yepyeni bir kentsel enerji pazarının temelini atıyoruz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.